Ankara Şubemiz

İngiltere
2013 ve 2014 Yıllarında Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Dil Okulu seçilen TEOL Dil Okulları’nı rakiplerinden farklı kılan temel özellikler şunlardır:

Teol Dil Okulları teknolojik ve hedef dilin konuşulduğu ülkelerde eğitim modellerini benimsemiş olup öğrencilerine en gelişmiş teknolojiden yararlanma ve yurt dışında birçok ülkede eğitim görme imkanını sunar. Akıllı tahtalarla en gelişmiş eğitim materyallerini öğrencilerine sunan kurumlarımızda, eğitim sadece ders içerisinde değil, dersten sonra da devam etmektedir. Sahip olduğumuz LMS sistemi (Learning Management System) sayesinde öğrencilerimizi internet üzerinden ödevlendirebiliyor, onları takip edip gelişimlerini izleyebiliyoruz. Ayrıca eğitim almak için sınıfa gelmenize gerek yok. Derslerimize uzaktan katılabilir, derste aktif rol alabilir ve öğretmen ve arkadaşlarınızla rahatça iletişim kurabilirsiniz. Aldığınız eğitimle uluslar arası sınav merkezi olan kurumumuzdaki sınavlara katılabilir, başarınızı tescilleyebilirsiniz. Dersleri kaçırdığınızda üzülmenize gerek yok, kaçırdığınız derse ait sesli görüntülü kayıtları alabilir, eksikliklerinizi gidermek adına ücretsiz telafi destek sistemimizden yararlanabilirsiniz.

Almanya
HERKES ALMANCA ÖĞRENEBİLİR

Siz de okulda veya kurslarda Almanca öğrenmek için farklı deneyimler yaşamış, buna rağmen Almanca probleminizi çözememiş olabilirsiniz. Bu sonuç kesinlikle sizin bu dili öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Çünkü sizin öğrenememe nedeniniz kullanılan öğretim yönteminin yanlışlığından kaynaklanmaktadır ve zaten bu klasik öğretim yöntemleri artık bütün dünyada yavaş yavaş terk edilmektedir.

İKİ AYRI SEVİYEDE ALMANCA KURSU

Almanca öğretimi; bu dili öğrenmek isteyenlerin düzeyi ve ihtiyaçları dikkate alınarak üç aşamalı olarak programlanmıştır.
Temel Almanca Kursu; bu dili hiç bilmeyenlere her şeyi en başından başlayarak ve Orta seviyede, yani öğrencinin günlük yaşamdaki gereksinimini karşılayacak seviyede Almanca öğreten bir kurstur.

İleri Almanca Kursu; Temel Almanca Kursumuzu bitiren veya orta seviyede Almanca bilgisine sahip olanlara ileri seviyede bilgi sahibi yapan bir kurstur.

EN UYGUN SEVİYEDEN ÖĞRENMEYE BAŞLAYINIZ

Fransa
Teol Dil Okullarında Fransızca eğitimi alan bir öğrenci kendini her alanda ifade edebilir. Öğrencilerimiz dijital sınıflarda alınan görsel ve işitsele dayalı eğitim sayesinde Fransızca öğrenimindeki “zorluk” tabusunu kolayca yıkabilecektir. Eğitimi boyunca öğrenci bir dili öğrenirken edinilmesi gereken 4 beceriyi (Okuma-Yazma-Dinleme-Konuşma) benimseyerek iletişime geçebilecek düzeye gelebilecektir. Teol Dil Okulları Akıllı Tahta sayesinde derslerin sesli ve görüntülü kaydını öğrenciye verip dersin tekrarını yapabilme olanağını sunduğu gibi öğrencinin anlamadığı yerlerde ek ders ve telafiler de sağlamaktadır. Teol derse katılımı ve ev ödevi oranlarını dikkate alarak başarı sağlanamayan kur için ücretsiz tekrar hakkı vermekte ve “Başarı Garantisi” ile çalışarak kalitesini ortaya koymaktadır.

Rusya
Rusça dili Hint-Avrupa dil ailesinden olup Kiril harflerinden oluşan alfabesi ile öğrenimi süreç gerektiren bir dildir.

Rusça dil eğitimi almak son yıllarda en şok tercih edilen dil eğitimleri arasında yerini almıştır.Özellikle her geçen gün artana ticari ve turistik ilişkiler Rusça diline olan ilgiyi üst düzeye taşımıştır.

Teol Dil Okullarında Rusça eğitimi beş temel seviyede programlanmıştır. Bu seviyeler;

1.Seviye-BAŞLANGIÇ
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Temel Gramer Kuralları)

2.Seviye-TEMEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Gramer)

3.Seviye-ORTA
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun-Gramer Yoğun)

4.Seviye-İLERİ
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme –Gramer)

5.Seviye-PROFESYONEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun) şeklindedir.

Her seviyede dört temel beceriye yer verilmiş ve sistemli gramer eğitimi programımıza eklenmiştir. Her seviyede 8 haftalık eğitim sunulmaktadır; eğitimler haftalık 8 saat planlaması ile uygulanır.

İtalya
Doğal güzellikleriyle Avrupa’da gezilip görülecek en önemli ülkeleri arasındadır. Ülkenin bu doğaüstü güzelliklerini görmek ya da orada eğitim almak isteyenler için dil eğitimini almak kaçınılmazdır. Teol Dil Okulları bu anlamda sizi profesyonel eğitimcileriyle İtalyancayı akıcı ve etkin kullanılabilecek seviyeye ulaştıracaktır.

Başlangıç Seviyesi(A1-A2)
Bu seviyelerde temel alınan kıstas öğrenciye kendini kısaca tanıtma, basit açıklamaları anlama ve kısa cevaplar verebilme yetisi kazandırmaktır.

Orta Seviye (B1-B2)
Bu seviyelerde öğrenci kendi fikir ve deneyimlerini ayrıntıya girmeden aktarabilecektir. Kişisel mektup ve kısa metinler yazabilecek ve çeşitli konularda telefon görüşmeleri yapabilecektir.

İleri Seviye(C1-C2)
Bu seviyelerde öğrenci kültürel metin ve yazışmaları kolayca algılayabilecek, analiz edebilecek ve görüşlerini rahatça ifade edebilecektir. İtalyanlarla akıcı bir şekilde tartışabilecek ve kendi tezlerini savunabilecektir.

İspanya
İspanyolca, İngilizce ve Mandarin dillerinden sonra dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. İngilizce ve diğer Latin dilleriyle benzerlik gösterir ve ortak kelimeler barındırır. Teol Dil Okulları olarak akıllı yazılımlarla sunduğumuz interaktif eğitim sayesinde İspanyolcayı ne kadar hızlı öğrendiğinizi fark edeceksiniz. Eğitimimiz sadece yazılı veya dilbilgisi düzeyinde değil; hem okuma, hem konuşma hem de dinlemeye yönelik verilmektedir çünkü sadece kurallar konuşmamız veya duyduğumuzu anlamamız için yeterli olmayacaktır. İspanyolcanızı hızlı, akıcı ve eğlenceli bir biçimde geliştirecek olan okulumuz, dil becerinizi daha da üst seviyelere çıkaracaktır.

Başlangıç seviyesi(A1-A2)
Öğrenciler selamlaşma-vedalaşma, kendini tanıtma, sevdiği ya da nefret ettiği durumlardan bahsetme gibi temel duygu ve düşünceleri basitçe ifade edebilir.

Orta seviye(B1-B2)
Genel ve sade metinleri okuyabilir, özetini çıkarabilir ya da yorumlayabilir. Günlük hayatta yaşadığı tecrübelerden, umut veya hayallerinden bahsedebilir. Şarkı sözlerini, reklam, gazete yazılarını anlayabilir ve etrafındaki kişilere aktarabilir.

İleri seviye(C1-C2)
Birtakım kalıp ve deyimleri kurduğu cümlelerin içerisinde kullanabilir. Kişisel düşüncelerini ayrıntısıyla belirtip savunma ve kanıtlarıyla ortaya koyabilir. Yabancılarla akıcı bir şekilde konuşup her türlü tartışmaya katılabilir. Edebi metinleri anlayabilir ve yorumlayabilir.

Çin
Dünyada her beş kişiden birinin konuştuğu Çin dili, kendi içinde farklılıklar gösteren dil topluluklarından oluşmuştur.3500 yılı bulan tarihiyle yaklaşık 40.000 karakterden oluşan Çincenin kendine özgü yazı sistemiyle Çince öğrenilmesi zor bir dildir.

Teol Dil Okullarında Çince dil eğitimi 5 ayrı seviyede programlanmıştır. Bu seviyeler ;

1.Seviye-BAŞLANGIÇ
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun)

2.Seviye-TEMEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Temel Gramer Kuralları)

3.Seviye-ORTA
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun-Gramer)

4.Seviye-İLERİ
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme -Gramer Yoğun)

5.Seviye-PROFESYONEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun) şeklindedir.

Her seviyede dört temel beceriye yer verilmiş ve sistemli gramer eğitimi programımıza eklenmiştir. Her seviyede 12 haftalık eğitim sunulmaktadır; eğitimler haftalık 8 saat planlaması ile uygulanır.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğitmenler tarafından gelişmiş dil teknolojileri kullanılarak verilmektedir.

Arabistan
Arapça Arap Birliğine üye olan 22 ülkede kullanılan resmi dildir.Son yıllarda gelişen dini ,ticari ve turistik ilişkiler Arapça dili öğrenimini cazip hale getirmiştir.Sami dilleri ailesinden olan Arap dili farklı yapısıyla öğrenimi süreç gerektiren bir dildir. Teol Dil Okulları dil öğrenimini kolaylaştırmak ve her ders sonrası dil gelişimini sağlamak amacıyla dil öğrenim sürecini 5 seviye şeklinde programlamıştır. Bu seviyeler;

1.Seviye-BAŞLANGIÇ (Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun)

2.Seviye-TEMEL (Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Temel Gramer Kuralları)

3.Seviye-ORTA (Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun-Gramer)

4.Seviye-İLERİ (Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme -Gramer Yoğun)

5.Seviye-PROFESYONEL (Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun) şeklindedir. Her seviyede dört temel beceriye yer verilmiş ve sistemli gramer eğitimi programımıza eklenmiştir.

Her seviyede 12 haftalık eğitim sunulmaktadır; eğitimler haftalık 8 saat planlaması ile uygulanır. Eğitimlerimiz konusunda uzman eğitmenler tarafından gelişmiş dil teknolojileri kullanılarak verilmektedir.

İran
Farsça, bugün İran’ın yazı ve konuşma dilidir. İsmini merkezi Şirâz şehri olan Fars eyâletinin adından almıştır. Eskiden buna Derî ( Saray dili, sarayda kullanılan dil) adı veriliyordu. Farsça, Hind-Avrupa dillerinin Hind-İran grubunda yer alan İran dillerinden biridir. Eski Farsça, Orta Farsça (Pehlevî), Yeni Farsça (Derî) olmak üzere üç devre geçirmiştir.

Size uygun farsça dil kurs seçenekleri için bizimle iletişime geçiniz.

Hollanda
Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dil grubundan olan Flemenkçe dili Hollanda,Belçika,Surinam ve Güney Afrika Cumhuriyetin de resmi dil olarak kullanılır.Flemenkçe dil öğrenimi zaman gerektiren bir süreç olup her yen derste öğrencinin gelişimini fark edebileceği eğlenceli ve öğretici bir süreçtir.

Teol Dil Okullarında dil gelişiminizi en iyi düzeyde takip edebileceğiniz programlar ile eğitiminizi en iyi seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Teol Dil Okullarında Flemenkçe dil eğitimi 5 ayrı seviyede programlanmıştır. Bu seviyeler;

1.Seviye-BAŞLANGIÇ
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun)

2.Seviye-TEMEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Temel Gramer Kuralları)

3.Seviye-ORTA
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun-Gramer)

4.Seviye-İLERİ
(Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme -Gramer Yoğun)

5.Seviye-PROFESYONEL
(Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun) şeklindedir.

cocuklar-icin-ingilizce
Çoçuklar için ingilizce kurslarımız; çocuğunuz için yeni veya ikinci bir yabancı dil öğrenmesinin yanı sıra, okul derslerine destek vermek ve kişisel gelişimi için oluşturulmuştur. Çoçuklar için ingilizce kurs programlarımız da; gençlere yönelik okullarında kullanılmak üzere dil programları geliştirme hedefindedir. Çocuk programları iki grup ve 3 farklı seviye şeklinde oluşturulmaktadır. Birinci gruba ilk öğretim 2-3-4-5 . sınıflar, ikinci gruba ise ilk öğretim 5-6-7-8. sınıfların öğrencileri alınır.

• STARTER (TEMEL SEVİYE)
• MOVER (ORTA SEVİYE)
• FLYER (İLERİ SEVİYE)

Sizi Bilgilendirmemiz için lütfen yukarıdaki formu doldurunuz

sinav
YDS, IELTS, TOEFL sınavları yüzünden akademik hedeflerinize ulaşmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Sınavlar, kariyerinizin önünde bir engel mi? O zaman doğru yerdesiniz. Teol Dil Okulları uzman eğiticileri, özenle hazırlanmış sınavla uyumlu ders içerikleri, sınırsız telafi alma imkanı ve ücretsiz deneme sınavlarıyla hedefinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Yeni sınav sistemiyle birebir uyumlu okuma –anlama, test çözümü, gramer desteği ve YDS’ye yönelik ek dersleriyle klasik sınav eğitimlerini rafa kaldıran Teol Dil Okulları, Sınav programına katılan öğrencilerine başarı garantisi sunmakta ve ücretsiz tekrar hakkı vermektedir.

YDS programlarımız 14’er haftalık YDS 1 ve YDS 2 programlarından oluşmaktadır. Sınavdan 50-70 arasında başarı sağlamak isteyen öğrencilerimiz için YDS 1 programı idealdir. Daha üst puan beklentileri olan öğrencilerimizin YDS 1 eğitimlerinin ardından YDS 2 programına da katılmaları önerilmektedir. Ayrıca programımıza katılan öğrenciler İngilizcelerini daha da geliştirebilmek adına eğitim süreleri boyunca ve eğitim sürelerinin bitiminde, almış oldukları eğitim süreci kadar konuşma programlarından ücretsiz faydalanabilirler. Tüm bu avantajlardan yararlanmak ve 14’er haftalık YDS programlarımızın ardından hedeflerinize ulaşmak için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Sizi Bilgilendirmemiz için lütfen yukarıdaki formu doldurunuz

Foto Galeri

5 6 7 8 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5

Neden TEOL ?
 • Teol Dil Okulları, Eğitim Kalitesi Ve Standartlarıyla, 2013 Ve 2014 ‘De Türkiye Ve Avrupa’nın En Kaliteli Dil Okulu Ödülüne Sahiptir
 • Teol Türkiye’de 13, İngiltere’de 1 Olmak Üzere, Toplam 14 Şubesi İle Öğrencilerine Dil Eğitimini En Esnek Şekilde Sunmaktadır
 • Cambrıdge Üniversitesi’nin Kaynakları Ve Müfredatı Kullanılır
 • Teol’de Uluslararası Sertifika Ve Programlara Yönelik Eğitim Verilir
 • Tüm Eğitimler, Akıllı Tahta Üzerinden, Dijital Animasyonel Sistemle İnteraktif Olarak Verilir
 • Teol’de Ücretsiz Ek Ders Ve Telafi Programlarıyla Öğrencinin Ders Kaçırma Riski Yoktur
 • Koçluk Sistemi Ve Düzenli Takip İle Öğrencilerin Eğitimlerinden Maksimum Verim Alması Sağlanır
 • Teol’de %100 Başarı Garantisi Vardır
 • Teol’de Paket Programların Yanında İstenilen İkinci Yabancı Dil Hediye Edilir
 • Eğitimler 4-12 Kişilik Sınıflarda, Celta Sertifikalı Eğitmenler Eşliğinde Yapılır
 • Teol’de Haftanın 6 Günü, Yabancı Eğitmenlerle, Yoğun Olarak Konuşma, Dinleme, Okuma Ve Yazma Programlarıyla Öğrencinin Tüm Dil Yetenekleri Geliştirilir
 • Teol’de Öğrencilere Aldıkları Yabancı Dili Yurtdışında Geliştirme Fırsatı Sunulur
 • Teol’de Tüm Öğrencilere En İyi Süre, En İyi Seviye Ve En İyi Fiyat Garantisi Verilir
İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı No: 64 1. 2. Kat Kızılay/Ankara

Telefon: 444 TEOL (8365)

Telefon0312 417 98 10

GSM: 0543 461 83 65

Email: ankara@teol.com.tr