fbpx
blank
blank

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalıdır?

TEOL Dil Okulları olarak bu haftaki blog yazımızda iyi bir İngilizce kursunda olması gerekenler ile ilgili detayları ele alacağız. Nitekim kaliteli İngilizce kursuna gitmeyi herkes istiyor. Bu doğrultuda ‘İngilizce kursu nasıl olmalı?’, ‘En iyi İngilizce kursu hangisi?’ gibi sorular soruluyor. Biz de bu tarz sorularınızdan yola çıkarak en iyi İngilizce kursu seçiminizde dikkat etmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağız. Sizler için faydalı bir içerik olmasını umar ve iyi okumalar dileriz.

Seçilecek İngilizce Kursunun Faydaları

Yapılan araştırmalar neticesinde seçenekleriniz arasına aldığınız İngilizce kurslarının size sunduğu  faydalar, sizin talep ettiğiniz özellikler ile örtüşmesi önemlidir. Nitekim eğitim almayı planladığınız İngilizce dil okulunun size vaat ettiği potansiyel faydaların İngilizce kursu seçiminde etkisi büyüktür. İyi bir İngilizce kursu, öğrencilerine fiyat-fayda dengesi olan teklifler sunabilmelidir. Yani bir başka deyişle, öğrenci verdiği paranın karşılığını tatmin edici şekilde alabilmelidir. Tüm bunların dışında iyi İngilizce kursları öğrencilerine en iyi sürede en kaliteli eğitim verebileceğinin teminatını yapmalıdır ve bu iddiasını somut göstergelerle ortaya koymalıdır. Bu somut göstergeler arasında ise İngilizce öğretmenlerinin kalitesi, kullanılan materyaller, kullanılan İngilizce eğitim metotları gibi faktörler yer almaktadır.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Seçimi

Bildiğiniz üzere her yaş grubuna ve amaca göre birbirinden farklı İngilizce kurs tipleri bulunmaktadır. Çocuklara yönelik olarak temel olarak oluşturulan kurslar şu şekildedir:

  • Okul öncesi İngilizce kursu,
  • 3 yaş İngilizce kursu,
  • 4-6 yaş İngilizce kursu,
  • 8 yaş İngilizce kursu
  • İlköğretim öğrencilerine İngilizce kursu olarak sıralanabilir.

Siz, çocuklara yönelik İngilizce kursu seçerken çocuğunuzun içerisinde yer aldığı yaş grubuna göre seçim yapmalısınız. Nitekim 6-8 yaş İngilizce kursu kapsamında açılan kurslara 4 yaş öğrenciler uygun olmayabilir. Nitekim çocukların gelişiminde her evre farklı bilişsel yetenekleri beraberinde getirir. Dolayısıyla yaş grubu olarak çocuğunuza en uygun eğitimi verecek olan eğitim kapsamını seçmelisiniz.

Çocuklar İçin İngilizce Kursunda Neden TEOL Seçilmeli?

‘Çocuklar için İngilizce kursu seçiminde neden TEOL’ü tercih etmeliyim?’ sorusunun yanıtını vereceğimiz bu bölümde çocuğunuz için sunduğumuz faydaları maddeler halinde özetlemek istedik:

  • TEOL Dil Okulları, Türkiye genelinde 9 farklı dilde verdiği eğitim ile son 5 yılda Türkiye ve Avrupa’nın en kaliteli dil okulu seçilerek rüştünü ispatlamıştır.
  • Temel olarak 3 farklı seviyeden oluşan ve çocuğunuza uygun olan bir müfredat programları uygulanır. Bu seviyeler starter (başlangıç), mover (orta seviye) ve flyer (ileri seviye) olarak üçe ayrılmaktadır.
  • Çocuklar eğlenerek öğrenmeyi sever. Biz de bu doğrultuda sosyal aktiviteler oluşturacak şekilde çocuklar için İngilizce eğitimi müfredatlarını oluşturmaktayız. Dersler genel olarak güne başlama toplantısı, öğrenme merkezi, branş dersleri, sınıf etkinlikleri ve gün sonu değerlendirmesi şeklinde ilerlemektedir.

Çocuğunuzun daha iyi bir İngilizce eğitimi alabilmesi için sunduğumuz maddeleri bu şekilde özetledik. Siz de çocuklar için İngilizce kursu arayışı içindeyseniz İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin 9 farklı noktasında İngilizce dil kursu veren TEOL Okulları’nın verdiği hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için 0850 360 83 65 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz yukarıdaki linkte yer alan formu doldurabilir ve müsait olduğunuzda aranabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular ?

Yurtdışındaki dil okulları, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere dil eğitimi veren kurumlardır. Dilin birinci dil olarak konuşulduğu ülkede bulunan dil okullarıdır. İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler yurt dışına seyahat ederler çünkü dili duyabilecekleri ülkeye daldıklarında dili daha hızlı öğrenirler ve 7/24 kullanırlar.

Öğretmenlerimiz “iletişimsel” veya “eylemli” öğrenme adı verilen bir öğretim yöntemi kullanır; bu, bir masada oturup onlar konuşurken not almayı beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Öğrenciler, rol oynamak, kısa sunumlar yapmak ve dille etkileşim kurmak için sürekli olarak küçük gruplara ayrılırlar. Yurtdışındaki dil kursunuz, her ders belirli bir konuya veya konuya odaklanan dört beceriyi (konuşma, dinleme, okuma, yazma) kapsayacaktır.

Hedefe bağlı olarak, bir dil öğrenmek için haftada ortalama 900 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Belirli bir varış noktasına gidiş dönüş uçuşunuzun maliyetini buna ekleyin.

Yurtdışındaki tüm dil okulları, onlarla bir dil okuduğunuzu göstermek için size bir katılım sertifikası verecektir. Çoğu okulun, okullarında tüm bir döngüyü (normalde 6-8 hafta) tamamlayan öğrencilere verdikleri kurs seviyesi tamamlama sertifikası da vardır. Maalesef bunların herkes tarafından tanınması pek olası değildir, ancak herkesin gidişatının kanıtı olması gerekmez.

Gideceğiniz yere bağlı olarak, vizesiz bir ülkede 90 güne kadar kalabilirsiniz. Geçerli bir pasaporta, dönüş bileti ve elektronik giriş iznine (ESTA) ihtiyacınız var. Daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, çoğu durumda vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Sizi Arayalım!

Kampanyalarımız

İnstagram'da Biz

Kurumsal Anlaşma Kampanyalarımız