fbpx

Artık günümüz dünyasında İngilizce öğrenmek hem iş hayatı, hem akademik kariyer hem de diğer kültürlerle etkileşim gibi birçok konuda gereklilik haline geldi. Ancak zamanla değişen şartlar ve koşullar ile birlikte İngilizce artık tek başına yeterli değil. İkinci ve hatta üçüncü bir dil öğrenimi sizi birçok konuda ön plana çıkaracak ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. Peki, yalnızca İngilizce öğrenme neden yeterli değil? İkinci yabancı dil öğreniminin önemi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda maddeler halinde bulabilirsiniz.

1) Kariyer Hedeflerinize Daha Güçlü Adımlarla Ulaşmanıza Yardımcı Olur.

Günümüzde İngilizce tek yabancı dil olarak yeterli olmayabiliyor. Özellikle Türkiye’nin ticaret alanında yoğun ilişkileri olduğu ülkelerin bir dilini öğrenmeniz, bu ülkelerden Türkiye’de de hizmet veren şirketlere kabul şansınızı arttırır. Örnek olarak Almanya’yı verebiliriz. Siemens, Mercedes, Audi gibi şirketlerde Almanca bilmeden çalışmak mümkün değildir. Almanca bilmeniz bu gibi büyük şirketlere girme yolunda sizi ön plana çıkaran özellikleriniz arasında yer alacaktır. Buna ek olarak akademik kariyer hedefleyen bireyler, yurtdışında yüksek lisans veya doktora yapmayı planlıyorsa, gitmek istediği ülkenin dilini öğrenmeleri onları mülakatlarda ön plana çıkaracaktır.

2) Daha Açık Görüşlü Bir Birey Olmanıza Yardımcı Olur.

Kanadalı filozof Marshall McLuhan, yıllar önce ‘Global Village’ (Küresel Köy) kavramını ortaya koymuştu. McLuhan bu kavram ile birlikte gelişen ulaşım ve iletişim teknolojilerinin dünyanın yapısını dönüştürdüğünü vurgulamıştır. Gelişme hızı giderek artan bu teknolojiler ile birlikte her herkes her yere, her kişiye çok hızlı ve kolay erişebilir bir pozisyona geldi. Dolayısıyla gerek iş hayatı, gerek eğitim, gerekse seyahat gibi aktiviteler ile birlikte dünyanın her yanından insanla iletişime geçme gerekliliği oluştu. İngilizce’nin yanı sıra, daha çok etkileşimde olduğunuz ülkenin insanlarının dilini öğrenmek, hayata daha farklı ve geniş açılarla bakmanızı, farklı kültürleri öğrenerek bireysel gelişiminizi hızlandırır.

3) Hafızanız Daha Güçlü Hale Gelir.

Hem İngilizce hem de başka bir yabancı dil öğrenmek, kelime ve gramer bilgisi de gerektireceğinden ve düzenli olarak tekrar etmeniz gerekeceğinden hafızanız daha güçlü hale gelir. Böylelikle ilerleyen yaşlarda alzeimer, erken bunama gibi sağlık sorunlarının risklerini minimize etmiş olursunuz.

4) Üçüncü Dili Öğrenmeniz Çok Daha Kolay Hale Gelebilir.

İkinci yabancı dili öğrenmek, üçüncü yabancı dili daha kolay bir şekilde öğrenmenin de yolunu açar. Özellikle söz konusu diller aynı dil ailesinden geliyorsa bu daha kolay hale gelir. Örneğin, Almanca öğrendikten sonra İsveççe öğrenmeniz daha kolay olacak. İkinci yabancı dil olarak Portekizce’yi seçmeniz halinde ise İspanyolca ve İtalyanca gibi dilleri öğrenmeniz, yabancı bir dil bilmeyen kişilere kıyasla çok daha kolay olacaktır.

5) Kendinize Güveniniz Artar.

İkinci bir yabancı dil öğrenmek yalnızca yukarıda saydığımız faydalarla sınırlı değildir. İş ortamında sosyal hayatınızda ve seyahatlerinizde bu dili kullanabilmeniz kendinize olan güveninizi ve öz saygınızı geliştirir.

İkinci Bir Dil Öğrenmeniz için Oluşturduğumuz Yabancı Dil Kursu Kampanyaları

TEOL yabancı dil kursu; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Flemenkçe, Rusça, Farsça ve Arapça olmak üzere uzman kadrolarıyla toplamda dokuz farklı dilde eğitim vermektedir. Üstelik ikinci yabancı dil öğrenimi almak isteyenler için de benzersiz bir kampanyamız bulunmaktadır: 2 SEVİYE ALANA +2 SEVİYE +KONUŞMA PROGRAMI +İKİNCİ DİL HEDİYE! Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için site üzerinden form doldurabilirsiniz. Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye ise İngilizce Dil Kursu Kampanyası sayfasından ulaşabilirsiniz. Söz konusu İngilizce dil okulu kampanyası başta İstanbul Kadıköy ve Beylikdüzü şubeleri olmak üzere İzmir, Bursa, Samsun gibi tüm TEOL Dil Okulu şubelerinde geçerlidir.

9 farklı dilde verdiğimiz tüm yabancı dil kurslarımızda her biri alanında uzman eğitmen kadromuz ve yeni nesil dil öğrenme teknolojilerimiz ile dilediğiniz dilde en temelden en detaylara kadar eğitim alabiliyorsunuz.  Üstelik eğitiminizi tamamlamanızın ardından satın aldığınız pakete bağlı olarak yurtdışında ücretsiz yabancı dil kursu hakkı kazanıyorsunuz. Yurtdışında yabancı dil kurs kampanyaları ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Yurtdışı Yabancı Dil Kampanyaları

Yurtdışı dil eğitimi arayışlarınız da varsa TEOL’ün sunduğu yurtdışı yabancı dil kursu kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. Bu kampanyalar arasında özellikle Londra İngilizce Kursu kampanyamız büyük rağbet görmektedir. Londra İngilizce Kursu kampanyası dışında farklı diller için oluşturduğumuz yurtdışı yabancı dil eğitimi kampanyalarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

En iyi İngilizce kursu aramalarınızda karşınıza çıkacak dil okulları arasında yer alan TEOL’ün ayrıcalıklarından siz de faydalanmak için bizimle 0(850) 360 83 65 ücretsiz danışma hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.