fbpx

TEOL Yökdil Kurslarıyla da Çözüm Ortağınız Olmaya hazır

TEOL Dil Okulları olarak bu haftaki blog yazımızda YÖKDİL sınavlarını ele alacağız. YÖKDİL sınavı hakkında bilgi bulabileceğiniz yazı boyunca, ‘YÖKDİL sınavına nasıl hazırlanılır?’, ‘YÖKDİL sınavı nasıl oluyor?’ gibi sorularınızın yanıtlarını da bulabilirsiniz. TEOL olarak YÖKDİL sınavlarında da Türkiye’nin 11 farklı noktasında çözüm ortağınız olmaya hazır olduğumuzu belirtmek ister, iyi okumalar dileriz.

Seçilecek İngilizce Kursunun Faydaları

Yapılan araştırmalar neticesinde seçenekleriniz arasına aldığınız İngilizce kurslarının size sunduğu  faydalar, sizin talep ettiğiniz özellikler ile örtüşmesi önemlidir. Nitekim eğitim almayı planladığınız İngilizce dil okulunun size vaat ettiği potansiyel faydaların İngilizce kursu seçiminde etkisi büyüktür. İyi bir İngilizce kursu, öğrencilerine fiyat-fayda dengesi olan teklifler sunabilmelidir. Yani bir başka deyişle, öğrenci verdiği paranın karşılığını tatmin edici şekilde alabilmelidir. Tüm bunların dışında iyi İngilizce kursları öğrencilerine en iyi sürede en kaliteli eğitim verebileceğinin teminatını yapmalıdır ve bu iddiasını somut göstergelerle ortaya koymalıdır. Bu somut göstergeler arasında ise İngilizce öğretmenlerinin kalitesi, kullanılan materyaller, kullanılan İngilizce eğitim metotları gibi faktörler yer almaktadır.

İngilizce Kursu Seviyeleri Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce kursunda seviyeler A1, A2, B1, B2, C1, C2 şeklinde olmaktadır. A1 ve A2 seviyesinde yer alan kurslar temel İngilizce seviyesidir. B1 ve B2 seviyesinde olan kurslar artık İngilizcesi yavaş yavaş gelişen ve yabancılarla belli düzeyde iletişim kurabilecek seviyede olanlara yöneliktir. Çok karışık olmayan durumlarda kendilerini açıklayabilirler. Öte yandan C1 ve C2 seviyeleri ise en uç seviyelerdir. Bu seviyelerde öğrenciler artık her konuda kendilerini rahat bir şekilde ifade etmeye başlamışlardır.

Bu noktada ‘İngilizce kursuna hangi seviyeden başlanmalı?’ sorusu önem kazanmaktadır. İngilizce kursu alacağınız yerin sizi iyi bir İngilizce tespit sınavına soktuğundan emin olmalısınız. İngilizce seviyenizi ölçmek için genel kapsamlı bir teste tabi tutulmalısınız. Nitekim seviyenizin yanlış belirlenmesi yanlış seviyedeki sınıfa atanmanıza sebebiyet verebilir. Örneğin, B2 seviyesinde iken A2 ya da B1 kurundan başlamak size hem maddi açıdan hem de zaman açısından kayıp yaşatabilir. Dolayısıyla iyi bir İngilizce kursu özelliklerinden bir tanesi, katılım gösteren öğrencilerinin seviyelerinin doğru tespiti ve doğru sınıflara yerleştirilmeleridir.

İngilizce Kurslarında Kullanılan Kitaplar

İngilizce kurslarında görev alan öğretmenlerin kalitesi kadar derslerde verilen kitapların ve materyallerin kalitesi de önemlidir. İngilizce kurslarında yer verilen materyallerin kalite derecesinin, alınan İngilizce eğitime başlıca etkilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • İngilizce materyallerin yetersiz olduğu kurslarda, İngilizce öğretmenlerinin öğrencilerine verebilecekleri daha sınırlı hale gelebilir. Dolayısıyla bu da alınacak İngilizce eğitimin genel kalitesini etkiler.
  • Kaliteli İngilizce kitaplara ve kaynaklara yer verilmesi kurstaki İngilizce öğretmenlerinin potansiyellerini daha fazla yansıtmalarında yardımcı olur. Böylelikle alınan İngilizce eğitimin kalitesi artar.
  • İngilizce kurslarından sonra bir sonraki derse kadar öğrenciler genel tekrar, ödev gibi görevlerini verimli eğitim adına tamamlamalıdırlar. Öğrencilerin kendi başlarına yaptığı konu tekrarı, soru çözümleri gibi çalışmaların kalitesi ve verimi kullanılan İngilizce kitaplarına bağlı olarak değişebilmektedir.
  • Kullanılan İngilizce kitap ve materyallerin kaliteli olması öğrencinin onlardan uzun yıllar faydalanabileceği anlamına gelir. Dolayısıyla kitapların kalitesi dolaylı yollardan öğrencilerin ileriki yıllardaki İngilizce çalışmalarını da etkileyebilir.
  • İngilizce kitap ve materyallerin kaliteli olması konu işlenirken öğrencilerin o konuya daha iyi hakim olmalarına yardımcı olur. Bu da genel sınıf içi verimliliği arttırıcı faktörler arasında yer alır.

İngilizce Kursu Tavsiye Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce kursu önerileri, İngilizce kursu seçiminde etkili faktörler arasında yer almaktadır. Bildiğiniz ve hepimizin yaptığı üzere yalnızca İngilizce kursu seçiminde değil, tüm ürün ve hizmet satın alımlarında tavsiyelere büyük önem veririz. İngilizce kursu seçiminde ise yakın çevremizden İngilizce kursuna gidenlerden tavsiyeler ve online ortamda verilen İngilizce kursu tavsiyesi kararımızı büyük oranda şekillendirebilmektedir. Bu tavsiyelerden hepsinde hem sizin için avantaj olabilecek hem de dezavantaj olabilecek özellikler bulunacaktır. Siz bu avantajları ve dezavantajları etraflıca düşünüp, kendinize en uygun İngilizce kursu seçimini yapmalısınız. Aldığınız İngilizce kursu tavsiyeleri, söz konusu kurumun size sundukları ile örtüşmemesi durumunda seçimi yaparken tekrar düşünmenizde fayda olacaktır.

İngilizce Telafi Dersi Olup Olmaması

Birçok yaş grubundan insan İngilizce öğrenmek ya da İngilizce seviyelerini geliştirmek adına en iyi İngilizce kursu arayışına giriyorlar. Her kişinin de kendisine göre programı ve yoğunlukları olabiliyor. Kimisi çalışıyorken, kimisi eğitimi devam ediyorken İngilizce kurslarına gidiyor. İşte mesaiye kalma, hastalanma, yoğun trafiğe sahip yerlerde yaşama gibi sebeplerden dolayı ister istemez bazı dersler kaçırılabiliyor. Ancak İngilizce eğitiminde verimli bir şekilde ilerlemek adına konu ve ders kaçırmamak büyük önem arz ediyor. Bu noktada iyi bir İngilizce kursu öğrencilerine İngilizce telafi dersi şansı vermelidir. Böylelikle farklı sebeplerden ötürü kaçırılan derslerden geri kalınmaz ve İngilizce öğrenmek için tüm hızınızla yolunuza devam edebilirsiniz.

Kaliteli İngilizce Kursları Belli Bir Tecrübeye Sahiptir

Tecrübe her konuda önemli olduğu gibi İngilizce kursu seçiminde de önemlidir. Hizmet almayı düşündüğünüz İngilizce dil okulu 10 yıl ve üzeri bir süredir eğitim veriyorsa bu alanında tecrübeli olduklarını göstermektedir. Nitekim bu süre içerisinde hem İngilizce eğitiminde dünyadaki gelişmelere adapte olabilir hem de zaman içerisinde İngilizce eğitim kalitesini yanlışlarını elimine ederek arttırabilir. Bu tarz İngilizce dil okullarının yurtdışı ile bağlantıları da bulunabilir. Gideceğiniz İngilizce kursu zamanla büyümesi sayesinde öğrencilerini yurtdışında İngilizce eğitimine de yollayıp öğrencilerinin İngilizce kursunda öğrendiklerini pekiştirme fırsatı da verebilir. Böyle bir avantaj da öğrencilerin İngilizce seviyelerini daha yukarı taşımaları için büyük bir fırsat sunar.

İngilizce Kurs Süreleri Kurs Seçiminde Önemlidir

İyi İngilizce kursu göstergelerinden bir tanesi de İngilizce kurs süresi konusudur. ‘120 saatte İngilizce öğrenin!’ gibi vaatlere inanmamalısınız. İngilizce öğrenmek bu kadar basit ve kolay değildir. Hem zaman ve sabır hem de programlı ve azimli çalışma gerektirir. Bununla birlikte herkesin İngilizce öğrenme süresi hem eğitime başladığı andaki seviyesine hem de dil öğrenme konusundaki yeteneklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla ‘İngilizce kursu ne kadar sürer?’ sorusunun cevabı kişiden kişiye değişebilmektedir. B1 seviyesinden İngilizce eğitime başlayan ile A1 seviyesinden İngilizce eğitime başlayanların ileri seviyeye aynı sürede ilerlemeleri pek de mümkün olmayabilir. Burada önemli olan seçeceğiniz İngilizce kursunun boş vaatlerinden çok en iyi süre ve en iyi seviye garantisi vermesidir. Öte yandan genel İngilizce, YDS, TOEFL gibi birçok farklı kurs bulunmaktadır. Bunların her birinde uygulanan eğitim süresi ve yoğunluğunun farklılık göstermesi gerektiğini unutmamalısınız.

İngilizce Kurs Fiyatları Yüksekse O Kurs İyi midir?

İnsan psikolojisi en yüksek fiyatlı ürün ya da hizmeti en iyisi olarak algılamaya meyillidir. Bu konuda gerçekten dikkatli olmalısınız çünkü insanlar olarak her zaman mantıklı kararlar veremeyebiliyoruz. Dolayısıyla ‘En yüksek fiyat en iyisidir’ yanılgısına kendimizi kaptırmamalıyız. En iyi İngilizce kursu seçiminde yazının bu kısmına kadar gördüğünüz üzere birçok faktör önem arz etmektedir. Sizin için en önemli faktörleri göz önünde bulundurup, size en çok avantaj sunduğunu düşündüğünüz kursu seçmelisiniz. İngilizce kursu fiyatları, kurumun size verdiği hizmete ve sunduğu avantajlara değer olacak seviyede olmalıdır. Yani fiyat-fayda dengesini sizin için iyi bir seviyede sağlamalıdır.

Görüldüğü üzere ‘En iyi İngilizce kursu hangisi?’ sorusunun cevabını birçok faktör etkilemektedir. Dolayısıyla İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler daha da genişletilebilir. Biz TEOL Dil Okulları olarak iyi bir İngilizce kursu seçiminde genel anlamda dikkat etmeniz gerekenleri detayları ile sizlere sunduk. Yine de kendiniz için en iyi İngilizce kursu arayışınızda dil eğitim kurumumuzla ilgili daha fazla detay öğrenmek ya da bizlere danışmak isterseniz TEOL Dil Okulları’na 0850 360 83 65 numaralı hattan ulaşabilir ya da link üzerinden form doldurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ?

Yurtdışındaki dil okulları, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere dil eğitimi veren kurumlardır. Dilin birinci dil olarak konuşulduğu ülkede bulunan dil okullarıdır. İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler yurt dışına seyahat ederler çünkü dili duyabilecekleri ülkeye daldıklarında dili daha hızlı öğrenirler ve 7/24 kullanırlar.

Öğretmenlerimiz “iletişimsel” veya “eylemli” öğrenme adı verilen bir öğretim yöntemi kullanır; bu, bir masada oturup onlar konuşurken not almayı beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Öğrenciler, rol oynamak, kısa sunumlar yapmak ve dille etkileşim kurmak için sürekli olarak küçük gruplara ayrılırlar. Yurtdışındaki dil kursunuz, her ders belirli bir konuya veya konuya odaklanan dört beceriyi (konuşma, dinleme, okuma, yazma) kapsayacaktır.

Hedefe bağlı olarak, bir dil öğrenmek için haftada ortalama 900 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Belirli bir varış noktasına gidiş dönüş uçuşunuzun maliyetini buna ekleyin.

Yurtdışındaki tüm dil okulları, onlarla bir dil okuduğunuzu göstermek için size bir katılım sertifikası verecektir. Çoğu okulun, okullarında tüm bir döngüyü (normalde 6-8 hafta) tamamlayan öğrencilere verdikleri kurs seviyesi tamamlama sertifikası da vardır. Maalesef bunların herkes tarafından tanınması pek olası değildir, ancak herkesin gidişatının kanıtı olması gerekmez.

Gideceğiniz yere bağlı olarak, vizesiz bir ülkede 90 güne kadar kalabilirsiniz. Geçerli bir pasaporta, dönüş bileti ve elektronik giriş iznine (ESTA) ihtiyacınız var. Daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, çoğu durumda vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Sizi Arayalım!

Kampanyalarımız

İnstagram'da Biz

Kurumsal Anlaşma Kampanyalarımız