fbpx

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

Öğrenmek istediğiniz yabancı dili, anavatanında pekiştirmek istemez misiniz? Yurtdışı eğitim programları yabancı dilin tam anlamıyla öğrenilebilmesi için mükemmel bir fırsattır. Yurtdışında dil eğitimi, üniversite veya lise eğitimleri alabilirsiniz. Uzun süreli veya kısa süreli geçecek olan bu süreci ilk defa deneyimlediğiniz için bilmediğiniz ve öğrenmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bu deneyimi yaşamak, eğitim ve kariyer hayatına yön vermek isteyenlerin hangi aşamalarda nelere dikkat etmesi gerektiğini sizler için bir araya getirdik. Bu yazımızda yurtdışında dil eğitimi almanın size kazandırdıklarının yanı sıra yolculuk, konaklama ve vize işlemleri gibi belirli adımlarda neler yapmanız gerektiğini bulabileceksiniz. Bu keyifli deneyimde sizi neler bekliyor bir bakalım haydi keyifli okumalar ☺

Yurtdışında Dil Eğitimi Almanın Size Kazandırdıkları

Eğlenerek öğrenmenin müthiş deneyimini yaşayın. ☺

Öğrenmek istediğiniz yabancı dili yalnızca teoride değil pratiğe dökerek ve o dilin kültürünü yaşayarak öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenimi popüler ve yaygın olduğu için İngiltere dil okullarına yoğunlaşmak isteriz. Belki defalarca İngilizce öğrenmek için bir adım attınız ancak sonuç hep hüsran olmuş olabilir. Çünkü kendi çabalarınız veya İngilizce kursunda aldığınız teorik gramer ve kelime ezberlerini pratiğe geçiremediniz ve öğrendikleriniz hep havada kalmıştır. İngilizce kursunun sonunda öğrendiklerinizi 15 gün veya 1 ay gibi bir zaman diliminde Londra’da eğitim alabilirsiniz. Bu yurtdışında eğitim fırsatı İngilizcenin kültürünü benimsemenizi, konuşma pratiği yapmanızı ve telaffuz gücünüzü arttıracaktır.

Dil Okulu Seçimini Nasıl Yapmalıyım?

  • Kaliteli bir eğitim alabilmek için yabancı dil okulu seçiminizi iyi yapmalısınız. Öncelik araştırma ve öğrenci yorumlarıdır.
  • Eğitim kalitesi ve size sunduğu sosyal imkanlar seçiminizdeki en önemli faktördür. Dil okulunun düzenlediği gezi ve ortak aktiviteler sizin yeni arkadaşlıklar kurmanızı sağlar ve yeni yerleri keşfetmenizi sağlar.
  • Bu nedenle dil okulunun eğitim saatleri, merkezi konumu ve sosyal aktiviteleri, eğitime katılan öğrenci yorumları yabancı dil okulu kararınızda etkili olmalıdır.

Eğitime Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

Dil eğitimine başlamadan önce yabancı dil kursuna gitmeniz doğru bir adım olacaktır. Şöyle ki İngiltere dil okulunda eğitim almak isteyen birinin öncelikle İngilizce kursuna gitmesi ve teorik bilgileri öğrenmesi gereklidir. İstanbul İngilizce kursu arayışında olanlar için TEOL Beylikdüzü ve Kadıköy şubelerini ziyaret etmelerini önerebiliriz. İngilizce kursunda eğitiminizi tamamladıktan sonra yolculuk için prosedürlere geçebiliriz. Pasaport ve vize işlemlerinden sonra gideceğiniz ülkedeki okul ve konaklama yerinin ayarlaması işlemleri gelecektir.

TEOL dil kursunda İngilizce kursuna katılan öğrencilerimiz için mükemmel bir kampanyamız var. 15 günlük dil eğitiminde öğrencilerin eğitim, konaklama ve uçak biletleri ücretlerini karşılıyoruz.

Vize için Danışmanlık Hizmeti Alın

Eğitim alacağınız ülkenin vize şartlarına hakim olmanız ve yazışmalar için vize danışmanlığı hizmeti almanız gerekecektir. Vizeye başvuru yaparken başvuru türünüz, başvuru süresi ve evrak tercümesi gibi işlemler sırasında kendinizi doğru bir şekilde sunabilmeniz için uzman bir danışmandan yardım almanız daha yararlı olacaktır.

Yurtdışında eğitim almanın deneyimini yaşamak isteyenler TEOL dil okulları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilir. Sizde bu heyecan verici deneyimi yaşamak isterseniz 0 850 360 83 65 numaradan hemen bizi arayabilirsiniz.