fbpx

Arapça, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere

22 ülkede kullanılan resmi dildir.

Arapça dünyada kullanılan diller arasında 5. sırada

yer almaktadır.

Arapça Kursu

Arapça farklı bir dil yapısına sahip olmasından dolayı temelinin iyi bir şekilde atılması ve düzenli bir öğrenim süreci oluşturulması gereklidir. Arapça kursu kapsamında sizlere düzenli ve sistematik bir program oluşturulmalıdır. Aksi takdirde öğrenci Arapça kursu sırasında aldığı derslerden bir verim alamayacak ve öğrenimini yarım bırakacaktır. TEOL Arapça dil kursu kapsamında sizlere başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar dil öğreniminizi 5 seviyede tamamlamanızı sağlıyor. Arapça kursunda temelden Arapçayı öğrenmeniz için sizlere gerekli ders programları hazırlanarak kontrolleriniz sağlanmaktadır.

5 Seviyede Arapça Kursu

1.Seviye Arapça Kursu – Başlangıç: Başlangıç seviyesi Arapça dil kursu kapsamında sizlere yoğun olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme programı uygulanmaktadır.

2.Seviye Arapça Kursu – Temel: Temel düzeyde Arapça kursunda sizlere yoğun olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme programı uygulanırken ek olarak temel gramer kuralları öğretilmektedir.

3.Seviye Arapça Kursu – Orta: Orta düzeyde Arapça kursunda sizlere yoğun olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme programı yoğun olarak uygulanmaktadır. Yanı sıra gramer eğitimleri de verilmektedir.

4.Seviye Arapça Kursu – İleri: İleri düzeyde Arapça kursunda sizlere yoğun olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme programı yoğun olarak uygulanmaktadır. Yanı sıra gramer eğitimleri de yoğun bir program ile sizlere verilmektedir.

5.Seviye Arapça Kursu – Profesyonel: İleri düzeyde Arapça kursunda sizlere yoğun olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme programı yoğun olarak uygulanmaktadır.

Arapça dil kursunun her seviyesinde dört temel beceriye yer verilmiş ve sistemli gramer eğitimi programımıza eklenmiştir. Her seviyede 12 haftalık eğitim sunulmaktadır; eğitimler haftalık 8 saat planlaması ile uygulanır. Eğitimlerimiz konusunda uzman eğitmenler tarafından gelişmiş dil teknolojileri kullanılarak verilmektedir.    

Neden TEOL Dil Okulları'nda Arapça Kursu Tercih Etmeliyim ?

 
İş Olanakları ve Ticaret

Arapça bilmek, Orta Doğu'da iş yapma veya çalışma fırsatlarına kapı açabilir. Bu bölgedeki birçok ülkede iş kurma veya ticaret yapma planları olanlar için bu dil önemli bir avantaj sağlayabilir.

 
Kültürel ve Tarihsel Zenginlik

Arapça, zengin bir kültüre ve tarihe sahip olan bir dildir. İslam'ın kutsal kitabı olan Kuran Arapça'da yazılmıştır. Arap kültürü, mimari, sanat, edebiyat ve tarih açısından büyük bir mirasa sahiptir.

 
Dil Çeşitliliği ve Zihinsel Gelişim

Arapça, dil çeşitliliği açısından zengin bir dildir. Yabancı bir dil öğrenmek, dil becerilerinizi geliştirebilir, kültürler arası anlayışı artırabilir ve zihinsel esnekliği destekleyebilir.

 
Dinî Anlayış ve Kaynak Erişimi

Arapça, İslam dünyasının dini dilidir. Kuran'ı orijinal dilinde anlamak, İslam'ı daha derinlemesine öğrenmenizi sağlar. Ayrıca, İslam hukuku ve felsefesi gibi konulara doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.

 
Bilimsel ve Akademik Araştırmalar

Arapça, birçok bilimsel ve akademik metnin orijinal dilidir. Arapça bilmek, özellikle İslam bilim tarihine ilgi duyanlar için önemli bir avantaj sağlayabilir.

 
Diplomatik ve Uluslararası İletişim

Arapça, birçok Arap ülkesinde resmi veya diplomatik bir dil olarak kullanılır. Arapça bilmek, diplomatik ilişkilerde ve uluslararası kuruluşlarda etkili iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.

Sizi Arayalım!

Kampanyalarımız

İnstagram'da Biz

Kurumsal Anlaşma Kampanyalarımız