Vize Danışmanlığı

TEOL Dil Okulları, öğrencilerine yurt dışında eğitim almak isteyenler için vize danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Vize danışmanlığı, öğrencilerin vize başvuru sürecinde ihtiyaç duyabilecekleri bilgi, rehberlik ve destek hizmetlerini kapsar.

TEOL Dil Okulları’nın uzman vize danışmanları, öğrencilere vize başvuru sürecinde gerekli olan belgeleri hazırlama, başvuru formlarını doldurma ve gereken diğer adımları tamamlama konusunda yardımcı olurlar. Ayrıca, öğrencilere vize başvurusuyla ilgili önemli bilgileri sağlarlar ve başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için gereken adımları yönlendirirler.

Vize danışmanlığı hizmetleri, öğrencilerin vize başvurusunda karşılaşabilecekleri sorunları çözmelerine yardımcı olurken aynı zamanda başvuru sürecinin daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanmasını sağlar.
TEOL Dil Okulları, öğrencilerinin yurt dışında eğitim almalarını kolaylaştırmak ve onlara rahat bir başvuru süreci sağlamak için vize danışmanlığı hizmetleriyle destek verir.

İngiltere Vizesi

İngiltere’de dil eğitimi için alınan vize “ziyaretçi öğrenci vizesi”dir. Bu vize 6 ay geçerlidir. Mevcut vizeyle çalışma izni yoktur ancak, 6 aylık vize, 6 ay boyunca İngiltere’de kalınabileceği anlamına gelmez. Öğrenciler sadece eğitim süreleri boyunca İngiltere’de bulunabilirler ve kalış süresini uzatmak istediklerinde eğitim süresini uzatmalıdırlar.
Yeşil pasaporta sahip öğrenciler de vize başvurusu yapmalıdır.

Vize Başvuru Süreci

Schengen ülkelerinde eğitim için alınan vize türü ‘’öğrenci vizesidir.’’
Vize süresi genellikle eğitime paralel olarak verilir.
Yeşil Pasaportu olan öğrencilere vize uygulaması yapılmaz.
Her katılımcı kendisine verilen listedeki belgeleri temin etmek durumundadır.
Eksik veya günü geçmiş belgeler vize reddine yol açabilir. Gerekli durumlarda kendisinden ekstra belgeler istenebilir.
Vize başvurusu yapacak kişi, başvuru merkezine şahsen gitmek ve evraklarını bizzat teslim etmek zorundadır.

Önemli Uyarılar

Vize başvuru dosyaları başvuru merkezleri tarafından konsolosluğa gönderilir ve değerlendirilir. Dosya titizlikle hazırlansa da her başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır.
Vizenin çıkacağına dair kesin taahhütte bulunulmamalıdır. Pasaport başvurusu öğrencilerin sorumluluğundadır ve pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır.
Pasaport olmadan yurt dışı işlemlerine (okul kaydı, vize randevusu vb.) başlamak mümkün değildir.