İngilizce kursu günümüzde yabancı dil öğrenmek için tercih edilen en aktif öğrenme yolu olarak görülmektedir. Yabancı dil öğrenmek gelişen ve dönüşen bu zaman içerisinde, zamanla bir tercihten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Bu durumun temel sebebi, birçok yabancı dilin içinde İngilizcenin hayatımızı pek çok alanda etkilemesidir. İngilizce, dünya genelinde en çok konuşulan dil olması sebebiyle global bir nitelik taşır ve uluslararası özelliği sayesinde bireylerin kariyer gelişimine değil, aynı zamanda kültürel gelişimlerine de önemli katkılarda bulunur. Şu anda kendini geliştirmek isteyip global işler yapmak isteyen tüm bireyler İngilizce öğrenmeyi zorunluluk haline getirmek mecburiyetindedir.

TEOL Dil Okulları İngilizce kursu olarak, İngilizce eğitimlerimizde amacımız, öğrencilerimize İngilizceyi günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası haline getirerek, dil becerilerini akıcı bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olmaktır. İngilizce kursumuzda, öğrencilerimize İngilizceyi klasik bir dersten ziyade hayatlarının içine aktif bir şekilde entegre etmelerine yardımcı oluyoruz.
İngilizce kursunda, İngilizce gramer derslerini öğrenmek için belirli seviyeleri geçmeniz gerekmektedir. Mevcut seviyeler şu şekildedir:

İngilizce Eğitim Seviyeleri
Başlangıç Seviyesi (A1-A2): Bu seviyedeki öğrenciler, temel dil bilgilerini öğrenirler. Bu seviyedeki öğrenciler, günlük yaşamda temel ifadelerle iletişim kurabilir hale gelir ve temel kelimeleri ve basit cümle yapılarını anlayabilirler.

Orta Seviye (B1-B2):Bu seviyedeki öğrenciler, daha karmaşık dil yapılarına ve geniş bir kelime dağarcığına odaklanabilir ve iletişim becerileri geliştirerek günlük konularda daha karmaşık diyaloglar kurabilirler.

İleri Seviye (C1-C2): Bu seviyedeki öğrenciler ise, dil becerileri neredeyse ana dil seviyesindedir. Karmaşık metinleri anlayabilir, çeşitli dil kullanımı gerektiren durumlarla başa çıkabilir ve derinlemesine tartışmalar yapabilirler.

İngilizce kursu olarak TEOL Dil Okullarında kullandığımız dijital tahtalar, interaktif eğitim yazılımları ve uluslararası ödüller almış eğitim kaynaklarımız ile desteklenen sınıflarımız, öğrencilerimize etkileşimli ve modern bir öğrenme deneyimi sunarak dil becerilerini güçlendirmeyi amaçlar.
Kurumumuzdaki İngilizce kursu, dil öğrenme sürecinizde her seviyenin sonunda yalnızca gramer sınavı değil, aynı zamanda dört dil becerilerini de ölçerek öğrencilerin dil yeterliliklerini kapsamlı bir şekilde değerlendirir. Bu çok yönlü değerlendirme, öğrencilerin sadece dil bilgisi değil, aynı zamanda gerçek hayatta dil kullanabilme yeteneklerini de ölçmeyi amaçlar. Öğrencilerimizin bu dört temel beceriyi geliştirme sürecindeki başarı durumlarına göre, bir üst seviyeye geçmeye hak kazanmaktadır.
İngilizce kursunda, öğrencilerimiz eğitimlerinin sonunda Cambridge English Qualifications Exams uygulanalarak seviyelerine uygun Cambridge Assessment English sertifikaları da verilmektedir.