fbpx

Vize Danışmanlığı

İngiltere, Amerika, Kanada ve Schengen ülkelerine eksiksiz vize danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Vize başvurusu sırasında ret kararlarının, birçok başvurunun yanlış veya eksik evrak hazırlamaktan ve vize görüşmelerinde sorulan sorulara istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklandığını görmekteyiz. Vize başvuruları için ciddi ve önemli bir ön hazırlık gerekmektedir. Konsolosluklar sıklıkla vize işlemleri ile ilgili prosedürlerini değiştirmekle birlikte, hemen her yıl yeni uygulamalar getirmektedir. Her ne kadar “Ben İngilizce veya gerekli dilleri biliyorum” ya da “Benim daha önce vizem var, dolayısıyla bir problem olmaz” şeklinde düşünüyorsanız da, bizim tecrübemiz bu tip başvuruda bulunanların çoğunluğunun ne yazık ki hüsrana uğradığı yönündedir.

İngiltere Vizesi

İngiltere’de dil eğitimi için alınan vize “Ziyaretçi Öğrenci Vizesi”dir ve 6 ay geçerlidir. Bu vizeyle çalışma izni yoktur. Ancak, 6 aylık vize, 6 ay boyunca İngiltere’de kalınabileceği anlamına gelmez. Öğrenciler sadece eğitim süreleri boyunca İngiltere’de bulunabilirler ve kalış süresini uzatmak istediklerinde eğitim süresini uzatmalıdırlar. Yeşil pasaporta sahip öğrenciler de vize başvurusu yapmalıdır.

Vize Başvuru Süreci

Schengen ülkelerinde eğitim için alınan vize türü ‘’ÖĞRENCİ VİZESİDİR’’
Vize süresi genellikle eğitime paralel olarak verilir.
Yeşil Pasaportu olan öğrencilere vize uygulaması yapılmaz.

Vize Başvuru Süreci

Her katılımcı kendisine verilen listedeki belgeleri temin etmek durumundadır. Eksik veya günü geçmiş belgeler vize reddine yol açabilir.Gerekli durumlarda kendisinden ekstra belgeler istenebilir.Vize başvurusu yapacak kişi, başvuru merkezine şahsen gitmek ve evraklarını bizzat teslim etmek zorundadır.

Önemli Uyarılar

Vize başvuru dosyaları başvuru merkezleri tarafından konsolosluğa gönderilir ve değerlendirilir. Dosya titizlikle hazırlansa da her başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Vizenin çıkacağına dair kesin taahhütte bulunulmamalıdır. Pasaport başvurusu öğrencilerin sorumluluğundadır ve pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır. Pasaport olmadan yurtdışı işlemlerine (okul kaydı, vize randevusu vb.) başlamak mümkün değildir.

Neden TEOL Dil Okullarını Tercih Etmeliyim ?

2014 Yılında Dünya’nın EN KALİTELİ Dil Okulu.

Bu, eğitim kalitemiz ve standartlarımızın öncü olduğunun bir göstergesidir.

TEOL Dil Okulları, Eğitim Kalitesi Ve Standartlarıyla, Son 5 Yılda Türkiye Ve Avrupa’nın En Kaliteli Dil Okulu

Kültürel Zenginlik.

İngilizce, İngilizce kültürünü daha derinlemesine keşfetmek ve anlamak için kapıları açar. İngiliz edebiyatı, felsefesi ve sanatı dünya genelinde etkili olmuştur.

Tüm Eğitimler, Akıllı Tahta Üzerinden, Dijital Animasyonel Sistemle İnteraktif Olarak Verilir.

Öğrencilerimize aldıkları yabancı dili yurtdışında geliştirme fırsatı sunmak, dil okulumuzun önemli bir avantajıdır.

Eğitimler 4-12 Kişilik Sınıflarda, Avrupa Dil Portolyosuna Uygun Eğitim Yapılır.

Eğitimlerimiz, 4-12 kişilik sınıflarda, CELTA sertifikalı eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilir. Bu sayede öğrencilerimize daha kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunarız ve kaliteli bir eğitim sağlarız

TEOL’de Öğrencilere Aldıkları Yabancı Dili Yurtdışında Geliştirme Fırsatı Sunulur.

Öğrencilerimize aldıkları yabancı dili yurtdışında geliştirme fırsatı sunmak, dil okulumuzun önemli bir avantajıdır.

Cambrıdge Üniversitesi’nin Kaynakları Ve Müfredatı Kullanılır

Cambridge Üniversitesi’nin kaynakları ve müfredatı kullanmak, dil okulumuzda kaliteli ve etkili bir eğitim sunmamızı sağlar.

Sizi Arayalım!

Kampanyalarımız

İnstagram'da Biz

Kurumsal Anlaşma Kampanyalarımız