YDS Kursu

(KPDS-ÜDS-KPSS(ingilizce)-TUS) İPTAL EDİLDİ ! ARTIK YDS VAR !

Değerli TEOL Dil Okulları Öğrencileri ve Öğrenci Adayları ;

ÖSYM tarafından yapılan KPDS, ÜDS ,KPSS, TUS, vb. sınavlardaki yabancı dil bölümlerinin kaldırılıp 2013 itibariyle bu sınavların yerlerine YDS sınavını yapacağını ve YDS sınavının geçerli olacağını açıkladı. Özetle KPDS,ÜDS,TUS,KPSS v.b. sınavlar kaldırılarak YDS çatısı altında toplandı.

Resmi gazetede ve ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YDS yılda 2 kez yapılacak. Bu durumda her iki sınavın tarihi şimdilik 7 Nisan olarak belirlendi. Artık YDS adında, İlkbahar döneminde 1, Sonbahar döneminde 1 sınav yapılacak.

ÖSYM’nin Resmi Açıklamasında ; “2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS vb. sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS/KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu/özel kurum ve kuruluşların sınav/yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan YDS’ye katılmaları yararlarına olacaktır.” denilmiştir.

Özetle ; Sınavın içeriği henüz belirlenmemiş olmakla birlikte , öngörülerimiz dahilinde eski KPDS sınavının çatısı altında hepsinin (YDS) tek isimde toplanacağıdır. Muhtemel bir olasılıkla ( ÜDS,KPSS,TUS,DUS,)’den de belirli kesitlerin YDS sınavına dahil olma ihtimali olabilir.

Bu öngörülerle önceden hazırlıklarını tamamlayan TEOL Dil Okulları ;

Kurumumuza kayıtlı öğrenciler için Açılan ve Açılacak olan grupları bu formatta düzenleyerek ve sonrasında ilgili aktarımlar için sizlerle bire bir görüşmeler düzenleyerek hiçbir aksaklık ve ders kaybı olmadan 7 Nisan sınavınıza yönelik organize olacaktır. Özetle şunu söyleyebiliriz ki ; akademik program güncellenerek belirlenen saatlerin tamamı yeni sınav sistemine entegre edilerek eğitimi sınav tarihine göre tamamlanacak.

ÖRN: Hafta içi 2 gün değilde 3 gün olacak, Hafta sonu 4 saatin önüne 1 saat veya öğlen gruplarında arkasına 1 saat konularak , toplamda 5 saate çıkarılarak tamamlanacak. Bu süreçler tatbik edilirken öğrencilerin bire bir uygunluğu göz önünde bulundurularak görüş alınarak planlanacak.

İçerik ve soru dağılımları belli olur olmaz, booklet olarak gerekli düzenlemeler yapılacak ve ek materyal olarak öğrencilerimize (ücretsiz) dağıtılacaktır.

Kurumumuz için herhangi bir sorun olmamakla birlikte amacımız öğrencilerimizle işbirliği içerisinde idame ettirerek hedeflenen puanların üzerinde puanlar alarak bu ilk sınavı sınava giren öğrencilerimiz için fırsata çevirmektir.

ARGE koordinatörlüğümüz ise bu güncellemeleri hem broşürlere hem internet sitesine hemde ÖSYM güncel verileri doğrultusundaki soru analizlerini, mevcut müfredatlarımıza entegre ederken, verilecek ek materyallerde akademik koordinatörlüğümüzün onayıyla verilecek ek materyallere eklenecek.

İlgili güncellemeleri her saat başı güncellenen resmi internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Daha önceki yıllarda girilerek elde edilen KPDS ve ÜDS puanlarının, öğrencilerin mağdur olmaması için kazanılmış haklar çerçevesinde değerlendirilip geçerli sayılacağını öngörmekteyiz.ÖSYM 2013 ilk YDS sınavının takvimine göre bu sınavdan geçerli puanı almaları için 2013 planlarını ertelememeli, henüz hazırlanmaya başlamayan adayların ise bir an önce yoğun bir şekilde sınav hazırlıklarına başlamalarını itinayla gerekli görmekteyiz.

Resmi gazetede geçen “protokolde belirlenmesi kaydıyla sınavın gerçekleştirilmesine ilişkin farklı usuller uygulanabilir.” ifadesini ise ilerleyen yıllarda mevcut sistemin içerisinde de değişiklik yapılabileceği şeklinde anlaşılmaktadır.

Resmi Gazetede Yayınlanan Kısım:

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130104.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130104.htm

ÖSYM Resmi Bildirimi:

http://www.osym.gov.tr/belge/1-14909/basin-duyurusu-2013-yabanci-dil-bilgisi-seviye-belirlem-.html

Teol YDS Kursu Sınavdaki Başarınıza Katkı Sağlar

Ülkemizde yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS), her sınav aşaması gibi zorlayıcı bir hazırlık dönemi gerektirir. Dil ne kadar iyi bilinirse bilinsin sınav sisteminin nasıl olduğu ve sınavda karşılaşılacak soruların ne şekilde tespit edileceği zorlayıcı bir aşamadır. Bu alanda YDS kursu eğitimi veren yerler dilin sınav sisteminde nasıl kullanılacağını ve dil bilgisi yapısının neler olduğunu öğretmede önemli rol oynarlar. Dili yalnızca iyi konuşuyor olmak bazen sınav sisteminde yetersiz kalmaktadır. Bu yetersizlik nedeniyle rakiplerinizin gerisinde kalmayın, Teol Dil Okulları’na uğrayın YDS Kursları programları tecrübeli eğitimcilerimizin deneyimlerinden faydalanın.

YDS Kursu İle Hedeflerinize Ulaşabilirsiniz

Kariyerinizi geliştirmek için verdiğiniz bütün emek karşılığını aldığı zaman değer kazanır. Belli bir yere gelmek için girdiğiniz bütün sınavlar hedeflerinize ulaşmada sizin önünüzü açmaya yardımcı olur. YDS de bu sınavların başında yer almaktadır. Başlanılacak olan her iş için mutlaka yabancı dil istenilmekte ve bu seviyeyi bilebilmek için de YDS puanına başvurulmaktadır. Bu yüzden YDS Kursu Eğitimi almak ve sınavda öne çıkmak önem kazanmaktadır.

YDS HEDEFİNİZE TEOL DİL OKULLARI’NDA ULAŞIN

YDS(Yabancı Dil Sınavı) ülkemizde yabancı dil seviyesini belirlemek adına yapılan ve katılımı en yoğun olan sınavdır. 80 soruluk sınav katılımcının okuma, anlama ve dil bilgisi becerilerini ölçmektedir.

Akademik kariyer yapmada, mesleğinizde ilerleme ve dil becerinizle daha fazla kabul görme açısından oldukça gerekli olan sınavdan başarılı olmak için iyi bir çalışma programı ve doğru kaynaklar gereklidir.

TEOL DİL OKULLARINDA YDS EĞİTİMİ

YDS sınavı yüzünden akademik hedeflerinize ulaşmakta zorluk mu çekiyorsunuz? YDS, kariyerinizin önünde bir engel mi? O zaman doğru yerdesiniz. Teol Dil Okulları uzman eğiticileri, özenle hazırlanmış sınavla uyumlu ders içerikleri, sınırsız telafi alma imkanı ve ücretsiz deneme sınavlarıyla hedefinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Yeni sınav sistemiyle birebir uyumlu okuma –anlama, test çözümü, gramer desteği ve YDS’ye yönelik ek dersleriyle klasik sınav eğitimlerini rafa kaldıran Teol Dil Okulları, YDS programına katılan öğrencilerine başarı garantisi sunmakta ve ücretsiz tekrar hakkı vermektedir.

YDS programlarımız 14’er haftalık YDS 1 ve YDS 2 programlarından oluşmaktadır. Sınavdan 50-70 arasında başarı sağlamak isteyen öğrencilerimiz için YDS 1 programı idealdir. Daha üst puan beklentileri olan öğrencilerimizin YDS 1 eğitimlerinin ardından YDS 2 programına da katılmaları önerilmektedir. Ayrıca programımıza katılan öğrenciler İngilizcelerini daha da geliştirebilmek adına eğitim süreleri boyunca ve eğitim sürelerinin bitiminde, almış oldukları eğitim süreci kadar konuşma programlarından ücretsiz faydalanabilirler. Tüm bu avantajlardan yararlanmak ve 14’er haftalık YDS programlarımızın ardından hedeflerinize ulaşmak için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Teol YDS Kursu ile Bir Adım Önde Olun

Teol Dil Okulları olarak YDS kursu eğitiminde özellikle sınav sistemine en uygun program ile öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Sınava hazırlanırken öğrenilmesi gereken püf noktalar konusunda tecrübeli eğitim kadromuz ile sizlere en az vakit harcayarak nasıl sorular yanıtlanır kısmında yardımcı olmaktayız. Zamanın en büyük problem olduğu YDS’de rakiplerinizden öne çıkmanın ilk yolu hızlı ve doğru cevaplayabilme yöntemini öğrenmektir.

Bu aşamada Teol YDS kursu sizlere yol gösterici olmakta ve başarınıza katkı sağlamaktadır. YDS kursları ile öğrencilerimize pratik çözüm tekniklerini de öğretmekteyiz.

Teol Dil Okulları Farkıyla YDS Kursu Eğitimi

Teol Dil Okulları uzman eğiticileri, özenle hazırlanmış sınavla uyumlu ders içerikleri, sınırsız telafi alma imkanı ve ücretsiz deneme sınavlarıyla hedefinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Yeni sınav sistemiyle birebir uyumlu okuma –anlama, test çözümü, gramer desteği ve YDS’ye yönelik ek dersleriyle klasik sınav eğitimlerini rafa kaldıran Teol Dil Okulları, YDS Kursları programına katılan öğrencilerine başarı garantisi sunmakta ve ücretsiz tekrar hakkı vermektedir.

YDS kursu programlarımız 14’er haftalık YDS 1 ve YDS 2 programlarından oluşmaktadır. Sınavdan 50-70 arasında başarı sağlamak isteyen öğrencilerimiz için YDS 1 programı idealdir. Daha üst puan beklentileri olan öğrencilerimizin YDS 1 eğitimlerinin ardından YDS 2 programına da katılmaları önerilmektedir. Ayrıca programımıza katılan öğrenciler İngilizcelerini daha da geliştirebilmek adına eğitim süreleri boyunca ve eğitim sürelerinin bitiminde, almış oldukları eğitim süreci kadar konuşma programlarından ücretsiz faydalanabilirler. Tüm bu avantajlardan yararlanmak ve 14’er haftalık YDS kursu programlarımızın ardından hedeflerinize ulaşmak için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Neden YDS Kursu için TEOL’u Tercih Etmeliyim ?

 • ✔TEOL Dil Okulları, Eğitim Kalitesi Ve Standartlarıyla, Son 5 Yılda Türkiye Ve Avrupa’nın En Kaliteli Dil Okulu, 2014 Yılında Dünya’nın EN KALİTELİ Dil Okulu seçilmiştir.

  ✔Cambrıdge Üniversitesi'nin Kaynakları Ve Müfredatı Kullanılır.

  ✔Tüm Eğitimler, Akıllı Tahta Üzerinden, Dijital Animasyonel Sistemle İnteraktif Olarak Verilir.

  ✔Eğitimler 4-12 Kişilik Sınıflarda, Celta Sertifikalı Eğitmenler Eşliğinde Yapılır.

  ✔TEOL'de Öğrencilere Aldıkları Yabancı Dili Yurtdışında Geliştirme Fırsatı Sunulur.

  ✔TEOL'de Tüm Öğrencilere En İyi Süre, En İyi Seviye Ve En İyi Fiyat Garantisi Verilir.

YDS Kursu Eğitim Başvuru Formu

Öğrenci Yorumları

Hayatımda daha önceden Londra gitme planı vardı ve bunu TEOL aracılığyla gerçekleştirdiğim için mutluyum. Londra’ da bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Bu farklı deneyimi yaşamak bana çok şey kazandırdı ve hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Regent ve Oxford Caddesi’ nde dolaşmak heyecan vericiydi. Konakladığım yerden okuluma rahatlıkla ulaşabildim. 2 hafta boyunca hem eğitim aldım hem de şehri tanıma fırsatına eriştim. Her şey çok güzeldi!
Merve ARIBUGA
Londra
İngiltere’ de bulunduğum süre boyunca her şey çok güzeldi ve inanılmaz eğlendim. Benim için farklı bir deneyimdi. Londra’ nın tarihi dokusunu yakından görme ve aynı zamanda dil eğitimi alma fırsatına eriştiğim için şanslıyım.
Ali DEMİRER
Londra
İspanya’ya gitme kararını aldığım andan Türkiye’ye döndüğüm ana kadar her anımda benimle yakından ilgilenen, prosedürleri takip eden, bana gerçekten iyi bir okulda eğitim alma, oldukça merkezi ve güzel bir evde konaklama fırsatı sunan başta Teol Ankara’dan Gülşah Hanım’a, Teol Beylikdüzü’nün müdürü Can Bey’e, Teol Beylikdüzü’ne ve Teol Dil Okulları’na teşekkür ederim. Halen gittiğimde bile oldukça güler yüzle beni karşılayan ve benimle ilgilenen bu kurumu arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Ahmet Fatih AKYÜREK
İspanya / Röportaj
Londra’ da bulunduğum süre içersinde her şey oldukça güzeldi. Kaldığım yerden okula rahatlıkla ulaşabildim ve hayatımın en güzel günlerini geçirdim diyebilirim. 3 hafta boyunca Londra’ da eğitim aldım ve pratik yapma imkanına eriştim. Londra sokaklarında gezmek, müzeleri dolaşmak ve alışveriş yapmak oldukça heyecanlıydı. Bence bu deneyimi herkes yaşamalı !
Betül ALPAY
Londra
4 hafta boyunca Londra’ da bulunmak inanılmaz keyifliydi. Hem şehri tanıma hem de gezebilme şansına eriştiğim için çok şanslıyım. TEOL’ e teşekkürler.
Duygu YÜZÜGÜLDÜ
ingiltere / Londra / der
Londra’ da bulunmak inanılmaz eğlenceliydi. 2 hafta boyunca şehri tanıma imkanı elde ettim. Hem eğitim alıp hem de şehirde dolaşmak pratik yapmama imkan sağladı. Benim için farklı bir deneyimdi ve bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Emeği geçenlere teşekkürler.
Seyfi Orçun ORHAN
Londra
Gitmeden önce aile yanında konaklamayı tercih ettik. Çok güzel bir ortamdı. Bizim için seçilen aile çok anlayışlıydı ve bize çok iyi davrandılar.Geçirdiğimiz 2 hafta boyunca çok memnun kaldık. Dışarıda bir çok ülkeden İngilizce bilen kişiler ile tanışıp pratik yapıp kendimizi geliştirme imkânı bulduk. Güzel vakit geçirdim. Farklı bir deneyimdi. Kendimi geliştirdiğime inanıyorum. TEOL Dil Okullarına bu fırsatı sunduğu için çok teşekkür ederim.
Betül ŞİMŞEK
Londra
2 hafta boyunca hayatımın en güzel günlerimi geçirdiğimi söylerim. Londra’ da dolaşmak ve tarihi yerleri gezmek oldukça heyecan vericiydi. Kaldığım yerden okula rahatlıkla ulaşabiliyordum. Londra’ da bulunduğum süreci hiçbir zaman unutmayacağım. Orada bulunmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Berrak İNCİ
Londra
Kalacak olduğumuz yeri kendimiz bulduk. Karşılama hizmetini almamamıza rağmen okulumuzu ve kaldığımız yeri çok fazla zorlanmadan bulabildik. Deneyimimden çok memnun kaldım. Hayatımın en güzel deneyimi olduğunu söyleyebilirim. Çok mutlu bir şekilde ayrıldım. Londra için ücretin çok uygun olduğunu düşünüyorum. Birçok yeri gezdim ve dolaştım. Londra güzeldi. Böyle bir imkânı elde edip şehri ziyaret edebildiğim için çok şanslıyım. Bu sene Londra’ya gidecek öğrencilere şimdiden iyi eğlenceler diliyorum!
Damla KÖROĞLU
Londra
Kaldığım süre boyunca her şey çok güzeldi.Hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi diyebilirim.Birlikte kaldığım arkadaşlar,ev ortamı,kurulan arkadaşlıklar çok eğlenceliydi ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.Eğitim için kısaca bir süre olmasına pratik konuşma becerileri açısından bana çok şey kattığına inanıyorum.Gidecek olan herkese şimdiden iyi yolculuklar ve iyi eğlenceler diyorum :)
Emine Bilge TÜRK
Londra
Çok güzel bir iki hafta geçirdiğimi söyleyebilirim. Londra’ da bulunmak ve farklı bir kültürü tecrübe edinmek oldukça keyifliydi. Eğitim aldığımız okuldan evime rahatlıkla ulaşabildim. İngiltere’ de çok eğlendim ve çok güzel vakit geçirdim. İlerde farklı bir kampanya ile başka bir ülkeye gitmek ümidiyle.
Büşra AYMAZ
Londra
Londra’ da bulunmak benim için farklı bir deneyimdi. Farklı bir kültürle karşılaşmak ve iki hafta boyunca hem eğitim almak ve hem şehri dolaşmak heyecan vericiydi. Bu fırsata TEOL Dil Okulları aracılığyla eriştiğim için çok mutluyum. Hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşadım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Simay YORGUNER
Londra
Henüz yeni döndüm Türkiye'ye. Her şey gayet güzeldi, hiç bir sıkıntım olmadı. Okul olsun, yanında kaldığım aile olsun gayet iyiydi. Aile çok samimiydi, çok memnun kaldım. Kaldığım yerin okula yakınlığı da yerinde bir karardı. Kısacası çok güzel ve verimli iki hafta geçirdim tabi kısalığını saymasak :) İleriki zamanlarda tekrardan ve daha uzun süreli olarak gitmeyi çok isterim, düşünüyorum bakalım inş. olur :) Size iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim. Emekleriniz için de ayrı bir teşekkür ederim.
Emre MEMİŞOĞLU
Londra
2 haftalık programa katıldım. Londra’da bulunmak inanılmaz derecede keyifliydi. Hayatımda unutamayacak olduğum dostluklarım ve anılarım oldu. Hiç dönmek istemedim. İlk fırsatta tekrar gitmeyi istiyorum. Herkesin bu deneyimi yaşaması gerekli.
Sinem BULUT
Londra
İngiltere’yi görmek güzel ve çok değişik bir deneyimdi. Farklı kültürleri ve alışkanlıkları da biraraya getiren Londra’nın, programa katılan öğrencilere unutamayacağı bir deneyim katacağına eminim.Arkadaşlarımla beraber bol bol gezme imkânı buldum. Şehrin güzelliği bizi büyüledi. İlk kaldığım yerde aileyi çok fazla göremediğimden pratik yapma imkânı bulamadım. Evde çok fazla durmuyorlardı. Rahat bir ortamdı. Kendi evimde gibiydim. Daha sonraki kaldığım yer olan öğrenci evleri klasik öğrenci evi durumundaydı, bilirsiniz her ülkenin öğrencisi de bizler gibi işteJ Bir aile evi gibi değildi fakat pratik yapma açısından güzel bir imkandı. Kursun fiyatı uygundu. Güzel vakit geçirdim. Her şey için teşekkürler.
Hikmet YAZICI
Gitmeden önce danışmanlarımın benimle ilgilenmesi ve her konuda bilgilendirmesi çok hoşuma gitmişti. Nerelere gideceğimi ve orada neler yapacağımı gitmeden önce danışmanlarımdan öğrendim. Mükemmel bir iki hafta geçirdim ve unutamayacak olduğum anılarla ülkeme döndüm. Tarihi sokaklarda yürümek, müzeleri gezmek ve Londra sokaklarında yürümem oldukça keyifliydi. Farklı bir deneyim edindiğim için çok mutluyum.
Çağla BEREKETOĞLU
Londra
Her şey mükemmeldi diyebilirm. Londra’ da bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Farklı bir kampanya ile tekrar gitmeyi isterim. İngiltere’ de çok eğlendim. Çok güzel vakit geçirdim. İngilizler ile de pratik yapma imkânı bulduk. Gezme ve dolaşma imkânının bana çok şey kattığını düşünüyorum. Yanında kaldığımız aile çok iyiydi. Bizlere çok iyi davrandılar. Kendimizi evimizde gibi hissettik. Güzel bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.TEOL Dil Okulları’na öğrencileri için böyle güzel kampanyalar düzenlediği için teşekkürler!
Merve ÇEBİ
Londra