fbpx

Çocuklarınızın bilgi birikimini küçük yaşlarda oluşturmaya başlamalısınız. Çocuk yaşlarda öğrenme ve anlama kapasitelerinin yüksek olmasından dolayı verilen bilgiyi hızlı bir şekilde işleyerek kalıcı belleklerine taşırlar. Öğrenmeye yatkın olunan çocukluk dönemini değerlendirerek iyi bir gelecek inşa etmek isteyen ebeveynler çocuklarının ikinci bir dil öğrenimini sağlamaktadır. Çocuklara özel ingilizce kursu kapsamında çocukların yaş seviyesine inilerek eğitim verilmelidir. Yeni öğreneceği bir dilin çocuğu korkutmaması ve anlık psikolojisini sarmaması gereklidir. Bunun için çocuklara öncelikle dilin tanımı yapılmalıdır. Çocuğun ilerleyeceği süreçleri önceden bildirmek ve dilin yapısını kavramasını sağlamak izleyeceği adımları önceden tahmin etmesini sağlayacaktır.


İngilizce kursu hangi yaş aralığını kapsamaktadır?

İngilizce kursuna katılım genellikle okul çağında başlamaktadır. Okula yeni başlayan çocuklar okulun yanı sıra çocuklara özel ingilizce kurslarına katılarak okul dönemini ve kurs programlarını birlikte yürütür. İlköğretim ve ortaöğretim döneminde eğitim alan öğrenciler için minimum 2. sınıfta TEOL dil okullarından ingilizce eğitimi almaya başlayabilir. İlköğretim 2. Sınıf ile 5. Sınıf eğitimlerinin yanı sıra ortaöğretim 5. Sınıf ile 8. Sınıf öğrencilerine eğitim olanağı sunulmaktadır. TEOL dil okulunda 6 yaş ingilizce kursu ve 8 yaş ingilizce kursu başta olmak üzere çocuk ve yetişkinler için eğitim verilmektedir.

İngilizce Eğitimi Kaç Seviyede Verilir?

İngilizce eğitimi sırasında çocuğu sıkmadan kapasitesine uygun olarak eğitim verilmelidir. İstanbul çocuklar için ingilizce kursunda TEOL 3 seviyeden oluşan özel bir eğitim müfredatı hazırlamaktadır.

  • Starter (Temel Seviye)
  • Mover (Orta Seviye)
  • Flyer (İleri Seviye)

Öncelikle çocukların ingilizce eğitim temelini oluşturan TEOL, 2. Sınıfta temel seviyeden başlayan çocuklara temel dil bilgisi ve temel cümle yapılarını öğretmektedir. Temel seviyede 4 temel duyma, telaffuz, okuma ve yazma için gerekli bilgilere çocuklara öğretilir. İleri seviyeye kadar aşamalı olarak ingilizce eğitimi alan çocuklar son aşamada İngilizceyi anlayabilir ve konuşabilir hale gelecektir.

Çocuklara Özel Eğitim Metotlar Var Mı?

Çocuk ingilizce kurslarını yetişkinlerden ayıran en önemli nokta eğlenirken öğretilmesidir. Oyun çağında olan çocukların anlayacağı düzeyde olması için sosyal aktivitelerin yoğun olduğu bir müfredat belirlenir. Eğlenerek öğrenme metodunu izleyen TEOL eğitmenleri okul dönemi ve yaz döneminde çocuklara ingilizce eğitimi vermektedir. Görsel materyaller ile desteklenen ingilizce eğitim derslerinde çocukların görsel ve işitsel hafızası kullanılarak verilen bilgilerin daha çabuk zihinlerine yerleşmesi sağlanır.

TEOL ingilizce kursunda çocukların okul ile birlikte eğitim alması sağlanırken yaz okulu programlarıyla temel düzeyde eğitim alınarak okul dönemine hazırlamaktadır. Çocuklarının sosyal, eğitim ve iş hayatında yaşayacağı zorlukları önceden ön gören ebeveynler daha sağlam bir temel atmak adına çocuklarını TEOL ingilizce eğitim programlarına gönderebilirler. Çocuklar için ingilizce kursu fiyatlarını öğrenmek için şubelerimizi ziyaret edebilir veya 0850 360 83 65 ücretsiz danışma hattımızı arayabilirsiniz.