fbpx

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

Herkes gelecekte kendine iyi bir kariyer ve beraberinde iyi bir yaşam hazırlamak ister. Anadilin yanı sıra artı olarak yabancı dil öğrenmek artık bir zorunluluk haline geldi. Her zaman daha iyisini isteyen insanların önüne yabancı dil engeli takılıyor. Yurtdışında eğitim alarak gelecekte karşınıza çıkacak engelleri şimdiden kaldırabilirsiniz. Sizin öğrenmek istediğiniz dil günlük olarak konuşulduğu için sizin de kelimelere ve telaffuza aşinalığınız artacaktır. Böylelikle öğrenmek istediğiniz dili daha çabuk kavrayarak öğreniminizi hızlandıracaksınız.  Türkiye eğitim maliyetleriyle eş değer olan yurtdışında bulunan prestijli okullarda okuyarak kariyerinizde büyük başarılara imza atabilirsiniz. Şimdi sizde TEOL dil okulunun size sunmuş olduğu yurtdışı eğitim programlarıyla geleceğiniz için bir adım atın.

Sıkça Sorulan Sorular ?

Yurtdışındaki dil okulları, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere dil eğitimi veren kurumlardır. Dilin birinci dil olarak konuşulduğu ülkede bulunan dil okullarıdır. İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler yurt dışına seyahat ederler çünkü dili duyabilecekleri ülkeye daldıklarında dili daha hızlı öğrenirler ve 7/24 kullanırlar.

Öğretmenlerimiz “iletişimsel” veya “eylemli” öğrenme adı verilen bir öğretim yöntemi kullanır; bu, bir masada oturup onlar konuşurken not almayı beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Öğrenciler, rol oynamak, kısa sunumlar yapmak ve dille etkileşim kurmak için sürekli olarak küçük gruplara ayrılırlar. Yurtdışındaki dil kursunuz, her ders belirli bir konuya veya konuya odaklanan dört beceriyi (konuşma, dinleme, okuma, yazma) kapsayacaktır.

Hedefe bağlı olarak, bir dil öğrenmek için haftada ortalama 900 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Belirli bir varış noktasına gidiş dönüş uçuşunuzun maliyetini buna ekleyin.

Yurtdışındaki tüm dil okulları, onlarla bir dil okuduğunuzu göstermek için size bir katılım sertifikası verecektir. Çoğu okulun, okullarında tüm bir döngüyü (normalde 6-8 hafta) tamamlayan öğrencilere verdikleri kurs seviyesi tamamlama sertifikası da vardır. Maalesef bunların herkes tarafından tanınması pek olası değildir, ancak herkesin gidişatının kanıtı olması gerekmez.

Gideceğiniz yere bağlı olarak, vizesiz bir ülkede 90 güne kadar kalabilirsiniz. Geçerli bir pasaporta, dönüş bileti ve elektronik giriş iznine (ESTA) ihtiyacınız var. Daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, çoğu durumda vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Sizi Arayalım!

Yurtdışında Eğitim

Yurtdışında eğitim alarak kendinize daha iyi bir gelecek inşa etmek istemez misiniz? Yurtdışı eğitim programlarında almış olduğunuz eğitimin kalitesi göz ardı edilmeyecek düzeydedir. Kendinize daha iyi bir gelecek hazırlamak ve kariyer hedeflerinize ulaşmadaki ilk adımınızı yurtdışı eğitimleriyle atabilirsiniz. TEOL yurtdışı eğitim programlarında, 20’ye yakın üniversite ve dil okuluyla, dil eğitimi, staj, yaz kampı, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora ve sertifika programlarını yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerine sunmaktadır.  TEOL yurtdışı eğitim danışmanlığında, eğitim almak isteyen öğrencilerine koşullarına en uygun olan ülkeler başta İngiltere ve Amerika olmak üzere Kanada, Malta, Almanya, İtalya, İspanya,  Fransa, Çin, Rusya gibi ülkelerde eğitim imkanı sunmaktadır. Yurtdışında eğitim almak demek aynı zamanda öğrenmek istediğiniz yabancı dili anavatanında öğrenmenize de imkan sağlamaktadır. Aynı dil konuşulan ortamda öğrenmek istediğiniz dili pekiştirecek ve artık yabancı dili anadiliniz gibi konuşabileceksiniz.

Kampanyalarımız

İnstagram'da Biz

Kurumsal Anlaşma Kampanyalarımız