YKS Kursları

ÜNİVERSİTE HAYALLERİNİZİ TEOL DİL OKULLARI FARKI, KALİTESİ VE TECRÜBESİ İLE GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜN

YKS Dil YDT (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Testi) ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerimizin seçilmesi ve üniversitelere yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. YKS Dil-YDT (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Testi) her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. YKS Dil YDT (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Testi) sınavı tek oturumda uygulanarak toplam 80 sorudan oluşmakta ve 120 dakika sürmektedir.

     2019 YKS DİL YDT (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Testi) soru dağılımları aşağıda tabloda belirtildiği gibidir.

 

DİL BİLGİSİ

GRAMMAR

10
KELİME BİLGİSİ

VOCABULARY

5
CLOZE TEST 5
CÜMLE TAMAMLAMA

SENTENCE COMPLETION

8
OKUMA PARÇALARI

READING PASSAGES

15
DİYALOG TAMAMLAMA

DIALOGUE COMPLETION

5
ANLAMCA EN YAKIN CÜMLEYİ BULMA

RESTATEMENT

5
DURUMA UYGUN DÜŞEN İFADEYİ BULMA

SITUATIONAL EXPRESSIONS

5
PARAGRAF TAMAMLAMA

PARAGRAPH COMPLETION

5
İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ

ENGLISH-TURKISH TRANSLATION

6
TÜRKÇE-İNGİLİZCE ÇEVİRİ

TURKISH-ENGLISH TRANSLATION

6
ANLAM BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZAN CÜMLE

IRRELEVANT SENTENCE

5

 

TEOL DİL OKULLARINDA YKS DİL YDT EĞİTİMİ

     Üniversite hayaliniz önünde YKS DİL YDT sınavını bir engel olarak mı görüyorsunuz? YKS DİL YDT sınav sistemine uygun Türkiye’de en iyi YKS DİL YDT eğitimlerimiz ile sizleri TEOL DİL OKULLARI’na bekliyoruz. TEOL DİL OKULLARI uzman sınav grubu öğretmenlerimiz, YKS DİL YDT sınav sistemine uyumlu ders içerikleri ve kaynaklar, ücretsiz deneme sınavları, yoğun konu tarama testleri, kelime çalışmaları ile klasik sınav eğitimlerini rafa kaldırarak sizlere Üniversiteye giriş için en büyük desteği sağlamaktadır.

 

TEOL DİL OKULLARINDA YKS DİL YDT KURSU İLE ÜNİVERSİTELİ OLUN

    

Teol Dil Okulları olarak YKS DİL YDT kursu eğitiminde ÖZELLİKLE sınav sistemine uygun en iyi YKS DİL Kursu ders programı içeriğimiz ile öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

     Yeni sınav sistemine birebir uyumlu özenle seçmiş olduğumuz kaynaklarımız, ücretsiz deneme sınavlarımız ve yoğun konu tarama testlerimiz ile okuma-anlama, test çözümü, gramer desteği ve kelime çalışmaları ile öğrencilerimize EN İYİ YKS DİL Eğitimini sunmaktayız.

     Siz değerli öğrencilerimize 35 haftalık YKS DİL eğitimlerimiz süresince haftalık 9 saat toplam 315 saat YKS DİL YDT sınavına yönelik eğitim vermekteyiz. Bu eğitimlerimizde soru türlerine göre sınav stratejileri, yoğun denemeler, okuma-anlama, gramer test çözümleri, kelime ek çalışmaları ve doğru sayılarınızın arttırılması için kişiye özel eksik olduğu soru tiplerine göre özel ödevlendirmeler ve rehberlikler deneyimli sınav grubu öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Klasik sınav grubu eğitimleri gibi sadece taktik verilerek değil, gramer konuları detaylı olarak anlatılarak her soru tipi için ne tür sorular da ne tür stratejiler kullanılabilir, soruların içlerinde ya da soru köklerinde ip uçlarının ya da çeldireçlerin nerelerde aranması gerektiği ile ilgili sınavla ilgili tüm hayati detaylar sizlere sınıf içerisinde Akıllı tahtalarımız vasıtasıyla yansıtılarak soruların üzerinde detaylı incelemeler ve açıklamalar yapılarak görsel ve işitsel zekaya hitap ederek daha etkili ve akılda kalıcı bir şekilde sürdürülmektedir. YKS DİL öğrencilerimiz YKS DİL eğitimlerimizde sadece doğru cevaba ulaşmakla kalmaz aynı zamanda yanlış cevabın neden yanlış olduğunu da rahatlıkla açıklayabilmektedirler. TEOL DİL OKULLARI olarak YKS DİL sınav gruplarımızda öğrencilerimize gerekli kaynak, materyal ve rehberlik desteklerimizin yanı sıra “ÜNİVERSİTE TERCİH” haftasında üniversiteler ve bölümleri hakkında ve tercihler konusunda ücretsiz olarak “REHBERLİK HİZMETİ” sunmaktayız. Ayrıca YKS DİL programımıza katılan öğrencilerimiz YKS DİL eğitimleri boyunca ya da eğitim süreleri bittikten sonra YKS DİL eğitimleri süresi kadar konuşma programlarından ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler.

 

   TEOL DİL OKULLARI olarak;

* Üniversite sınavına Dil bölümünden girmeye karar veren 9 ve 10. Sınıf öğrencilerimizi,

* 11. Sınıf olup Dil bölümünü seçerek hedefini YKS Dil olarak belirleyen öğrencilerimizi,

* Liselerde Dil bölümlerinde okuyup sınava girecek olan 12. Sınıf öğrencilerimizi,

* Liseden mezun olmuş üniversitede Dil bölümünde okumak isteyen öğrencilerimizi

* Ve “EN İYİ YKS DİL EĞİTİMİ” ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEOL DİL OKULLARI FARKINI, KALİTESİNİ VE TECRÜBESİNİ YAŞAMALARI VE ÜNİVERSİTE HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMELERİ ADINA %90’lık BAŞARI ORANIMIZ İLE SİZLERİ ŞUBELERİMİZE BEKLERİZ.

YKS Kursu Eğitim Başvuru Formu

Öğrenci Yorumları

Gitmeden önce aile yanında konaklamayı tercih ettik. Çok güzel bir ortamdı. Bizim için seçilen aile çok anlayışlıydı ve bize çok iyi davrandılar.Geçirdiğimiz 2 hafta boyunca çok memnun kaldık. Dışarıda bir çok ülkeden İngilizce bilen kişiler ile tanışıp pratik yapıp kendimizi geliştirme imkânı bulduk. Güzel vakit geçirdim. Farklı bir deneyimdi. Kendimi geliştirdiğime inanıyorum. TEOL Dil Okullarına bu fırsatı sunduğu için çok teşekkür ederim.
Betül ŞİMŞEK
Londra
Londra’ da bulunduğum süre içersinde her şey oldukça güzeldi. Kaldığım yerden okula rahatlıkla ulaşabildim ve hayatımın en güzel günlerini geçirdim diyebilirim. 3 hafta boyunca Londra’ da eğitim aldım ve pratik yapma imkanına eriştim. Londra sokaklarında gezmek, müzeleri dolaşmak ve alışveriş yapmak oldukça heyecanlıydı. Bence bu deneyimi herkes yaşamalı !
Betül ALPAY
Londra
Her şey mükemmeldi diyebilirm. Londra’ da bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Farklı bir kampanya ile tekrar gitmeyi isterim. İngiltere’ de çok eğlendim. Çok güzel vakit geçirdim. İngilizler ile de pratik yapma imkânı bulduk. Gezme ve dolaşma imkânının bana çok şey kattığını düşünüyorum. Yanında kaldığımız aile çok iyiydi. Bizlere çok iyi davrandılar. Kendimizi evimizde gibi hissettik. Güzel bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.TEOL Dil Okulları’na öğrencileri için böyle güzel kampanyalar düzenlediği için teşekkürler!
Merve ÇEBİ
Londra
İngiltere’yi görmek güzel ve çok değişik bir deneyimdi. Farklı kültürleri ve alışkanlıkları da biraraya getiren Londra’nın, programa katılan öğrencilere unutamayacağı bir deneyim katacağına eminim.Arkadaşlarımla beraber bol bol gezme imkânı buldum. Şehrin güzelliği bizi büyüledi. İlk kaldığım yerde aileyi çok fazla göremediğimden pratik yapma imkânı bulamadım. Evde çok fazla durmuyorlardı. Rahat bir ortamdı. Kendi evimde gibiydim. Daha sonraki kaldığım yer olan öğrenci evleri klasik öğrenci evi durumundaydı, bilirsiniz her ülkenin öğrencisi de bizler gibi işteJ Bir aile evi gibi değildi fakat pratik yapma açısından güzel bir imkandı. Kursun fiyatı uygundu. Güzel vakit geçirdim. Her şey için teşekkürler.
Hikmet YAZICI
Gitmeden önce danışmanlarımın benimle ilgilenmesi ve her konuda bilgilendirmesi çok hoşuma gitmişti. Nerelere gideceğimi ve orada neler yapacağımı gitmeden önce danışmanlarımdan öğrendim. Mükemmel bir iki hafta geçirdim ve unutamayacak olduğum anılarla ülkeme döndüm. Tarihi sokaklarda yürümek, müzeleri gezmek ve Londra sokaklarında yürümem oldukça keyifliydi. Farklı bir deneyim edindiğim için çok mutluyum.
Çağla BEREKETOĞLU
Londra
4 hafta boyunca Londra’ da bulunmak inanılmaz keyifliydi. Hem şehri tanıma hem de gezebilme şansına eriştiğim için çok şanslıyım. TEOL’ e teşekkürler.
Duygu YÜZÜGÜLDÜ
ingiltere / Londra / der
İngiltere’ de bulunduğum süre boyunca her şey çok güzeldi ve inanılmaz eğlendim. Benim için farklı bir deneyimdi. Londra’ nın tarihi dokusunu yakından görme ve aynı zamanda dil eğitimi alma fırsatına eriştiğim için şanslıyım.
Ali DEMİRER
Londra
Çok güzel bir iki hafta geçirdiğimi söyleyebilirim. Londra’ da bulunmak ve farklı bir kültürü tecrübe edinmek oldukça keyifliydi. Eğitim aldığımız okuldan evime rahatlıkla ulaşabildim. İngiltere’ de çok eğlendim ve çok güzel vakit geçirdim. İlerde farklı bir kampanya ile başka bir ülkeye gitmek ümidiyle.
Büşra AYMAZ
Londra
2 hafta boyunca hayatımın en güzel günlerimi geçirdiğimi söylerim. Londra’ da dolaşmak ve tarihi yerleri gezmek oldukça heyecan vericiydi. Kaldığım yerden okula rahatlıkla ulaşabiliyordum. Londra’ da bulunduğum süreci hiçbir zaman unutmayacağım. Orada bulunmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Berrak İNCİ
Londra
Londra’ da bulunmak inanılmaz eğlenceliydi. 2 hafta boyunca şehri tanıma imkanı elde ettim. Hem eğitim alıp hem de şehirde dolaşmak pratik yapmama imkan sağladı. Benim için farklı bir deneyimdi ve bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Emeği geçenlere teşekkürler.
Seyfi Orçun ORHAN
Londra
Kaldığım süre boyunca her şey çok güzeldi.Hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi diyebilirim.Birlikte kaldığım arkadaşlar,ev ortamı,kurulan arkadaşlıklar çok eğlenceliydi ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.Eğitim için kısaca bir süre olmasına pratik konuşma becerileri açısından bana çok şey kattığına inanıyorum.Gidecek olan herkese şimdiden iyi yolculuklar ve iyi eğlenceler diyorum :)
Emine Bilge TÜRK
Londra
Hayatımda daha önceden Londra gitme planı vardı ve bunu TEOL aracılığyla gerçekleştirdiğim için mutluyum. Londra’ da bulunduğum sürenin her dakikasından keyif aldım. Bu farklı deneyimi yaşamak bana çok şey kazandırdı ve hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Regent ve Oxford Caddesi’ nde dolaşmak heyecan vericiydi. Konakladığım yerden okuluma rahatlıkla ulaşabildim. 2 hafta boyunca hem eğitim aldım hem de şehri tanıma fırsatına eriştim. Her şey çok güzeldi!
Merve ARIBUGA
Londra
Kalacak olduğumuz yeri kendimiz bulduk. Karşılama hizmetini almamamıza rağmen okulumuzu ve kaldığımız yeri çok fazla zorlanmadan bulabildik. Deneyimimden çok memnun kaldım. Hayatımın en güzel deneyimi olduğunu söyleyebilirim. Çok mutlu bir şekilde ayrıldım. Londra için ücretin çok uygun olduğunu düşünüyorum. Birçok yeri gezdim ve dolaştım. Londra güzeldi. Böyle bir imkânı elde edip şehri ziyaret edebildiğim için çok şanslıyım. Bu sene Londra’ya gidecek öğrencilere şimdiden iyi eğlenceler diliyorum!
Damla KÖROĞLU
Londra
Londra’ da bulunmak benim için farklı bir deneyimdi. Farklı bir kültürle karşılaşmak ve iki hafta boyunca hem eğitim almak ve hem şehri dolaşmak heyecan vericiydi. Bu fırsata TEOL Dil Okulları aracılığyla eriştiğim için çok mutluyum. Hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşadım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Simay YORGUNER
Londra
Henüz yeni döndüm Türkiye'ye. Her şey gayet güzeldi, hiç bir sıkıntım olmadı. Okul olsun, yanında kaldığım aile olsun gayet iyiydi. Aile çok samimiydi, çok memnun kaldım. Kaldığım yerin okula yakınlığı da yerinde bir karardı. Kısacası çok güzel ve verimli iki hafta geçirdim tabi kısalığını saymasak :) İleriki zamanlarda tekrardan ve daha uzun süreli olarak gitmeyi çok isterim, düşünüyorum bakalım inş. olur :) Size iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim. Emekleriniz için de ayrı bir teşekkür ederim.
Emre MEMİŞOĞLU
Londra
İspanya’ya gitme kararını aldığım andan Türkiye’ye döndüğüm ana kadar her anımda benimle yakından ilgilenen, prosedürleri takip eden, bana gerçekten iyi bir okulda eğitim alma, oldukça merkezi ve güzel bir evde konaklama fırsatı sunan başta Teol Ankara’dan Gülşah Hanım’a, Teol Beylikdüzü’nün müdürü Can Bey’e, Teol Beylikdüzü’ne ve Teol Dil Okulları’na teşekkür ederim. Halen gittiğimde bile oldukça güler yüzle beni karşılayan ve benimle ilgilenen bu kurumu arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Ahmet Fatih AKYÜREK
İspanya / Röportaj
2 haftalık programa katıldım. Londra’da bulunmak inanılmaz derecede keyifliydi. Hayatımda unutamayacak olduğum dostluklarım ve anılarım oldu. Hiç dönmek istemedim. İlk fırsatta tekrar gitmeyi istiyorum. Herkesin bu deneyimi yaşaması gerekli.
Sinem BULUT
Londra