fbpx

İngilizce Seviyenize Göre Yabancı Dil Eğitimi Alın

Tüm öğrenciler ortaöğretim ve lise dönemlerinde İngilizce eğitim alıyorlar. Ancak bazen verilen eğitim metodundaki yanlışlardan bazen de öğrenciye bağlı olarak İngilizce eğitimi çok da verimli geçmeyebiliyor. Bundan dolayı aynı yaş grubundaki birçok kişi birbirinden farklı İngilizce seviyelerinde olabiliyorlar. Bu kişiler arasında İngilizce dil bilgisini geliştirmek isteyenler için ise ‘Nasıl İngilizce konuşurum?’, ‘İngilizce hangi seviyedeyim?’ ve ‘İngilizce seviyemi nasıl geliştirebilirim?’ gibi sorular ön plana çıkıyor. Nitekim seviyenize göre İngilizce eğitiminize devam etmeniz başarılı olmak için çok önemlidir. Bu noktada TEOL Dil Okulları olarak sizlere elimizden geldiğince rehberlik etmeye gayret edeceğiz.

‘İngilizce Seviyemi Nasıl Ölçebilirim?’

İnternet üzerinde birçok sitede İngilizce seviyelerini belirlemeye yönelik testler oluşturulmuştur. Ancak söz konusu testlerin çoğunun kapsamı çok düşüktür. Oysa İngilizce seviyesini belirleme işi o kadar da basite indirgenecek bir konu değildir. Bilakis çok önemlidir. Nitekim İngilizce seviye tespit testleri aracılığı ile gerçek İngilizce seviyenizin altında ya da üstünde çıkabilirsiniz. Bu da İngilizcenizi geliştirmede problem yaşatır. Gerçek seviyenizin altında bir kurdan eğitime başlamanız halinde boşa kürek çekebileceğiniz gibi, seviyenizin üstünde kurdan başlamak öğrenmeniz gereken konuları atlamanıza sebebiyet verecektir. Bundan ötürü geniş kapsamlı bir İngilizce seviye tespit sınavı çok önemlidir.

TEOL Dil Okulları olarak İngilizce eğitimimizden faydalanmak isteyen öğrencilerimize yazma, okuma, konuşma, dinleme ve gramer bilgilerini kapsayan bir İngilizce seviye tespit sınavı uyguluyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin gerçek İngilizce seviyelerini tespit ediyor ve o doğrultuda uygun sınıflara yerleştiriyoruz. Bunun sonucu olarak ise TEOL’de yabancı dil eğitimi alınmaya başlanmasının ilk haftasından itibaren dersler öğrencilerimiz için çok verimli geçiyor.

İngilizce Seviyeleri Neler? İngilizce Seviyeleri İsimleri ve Konuları

Bu noktada öğrencilerin en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi de kaç adet İngilizce seviyesinin olduğu ve bunların ne anlama geldiğidir. Yazımızın bu kısmı boyunca söz konusu soruları sizler için cevaplamaya çalışacağız.

İngilizce’de temel olarak 6 adet seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler sırası ile A1, A2, B1, B2, C1 ve C2’dir. Şimdi bu seviyelerin genel hatlarıyla ne anlama geldiğine maddeler halinde değinelim:

  • A1-A2 (Temel Seviye – Beginner/Elementary): Bu iki seviye İngilizce eğitimine giriş niteliğindedir. Bu seviyeleri tamamlamış kişiler basit metinleri anlayabilir, temel kullanım günlük cümlelerin bir kısmına hakimdir. Basit seviyede sorular oluşturabilir ve cevaplayabilirler.
  • B1-B2 (Orta Seviye – Pre Intermediate/Intermediate): Bu seviyeleri tamamlayan öğrenciler basit metinlere ek olarak, ilgi alanları ile ilgili metinleri rahatça okumaya başlayabilirler. Belli konulardaki terminolojiye hakimdirler ve gramer kuralları dahilinde doğru yapıdaki cümleler oluşturabilirler. Uzun konuşmaların hepsini olmamakla birlikte genel hatlarıyla anlamaya başlar. Konuşmalara rahatça dahil olabilir. İngilizce iletişim kurma konusunda güvenleri artar.
  • C1 (ileri/Advanced): Bu seviyeyi tamamlayan kişiler akademik metinleri rahatlıkla okuyabilir ve rahatlıkla İngilizce makaleler yazabilirler. Yabancılarla iletişim konusunda oldukça iyi olurlar. Yabancı dizi ve filmleri altyazı yardımı olmadan anlamaya başlarlar.
  • C2 (Proficient): En üst seviyeyi tamamlayan öğrenciler artık İngilizce konusunda epey ilerlemişlerdir. Bir önceki seviyeye göre İngilizce makaleleri çok daha rahat okuyup anlayabilir ve rahat bir şekilde İngilizce metinler hazırlayabilirler. Bu seviyeyi tamamlayan kişiler dil konusundaki ufak detayları bile anlamaya başlarlar. Anadili İngilizce olan bir ülkede insanlarla çok rahat bir şekilde iletişim kurabilir ve oradaki hayata uyum sağlayabilirler.

İngilizce Seviyemi Nasıl Geliştirebilirim?

Yazımızın daha önceki bölümlerinde belirttiğimiz gibi İngilizce seviyenizi geliştirmenin en önemli noktalarından bir tanesi doğru seviyede eğitime başlamaktır. Biz TEOL Dil Okulları olarak İngilizce seviyenizi belirlemeye yönelik sizleri detaylı testlere tabi tutup, çıkan sonuçlar neticesinde seviyenize uygun sınıfa yerleştiriyoruz.

Online İngilizce Seviye Tespit Sınavına Katılın

Dünya standartlarında İngilizce kursu eğitimi alabileceğiniz TEOL’da görsel ve işitsel son teknoloji ekipmanlarla seviyenizi geliştirme hızınızı arttırmanızı sağlıyoruz. Avrupa Birliği Akademik Standartları’na uygun olarak 5 kurluk eğitim sistemi uyguluyoruz. Kurlar 120 ders saatinden meydana gelmekle birlikte, alınan kurun yoğunluğuna bağlı olarak 8-16 hafta arasında sürmektedir. Tüm eğitim boyunca dinleme, konuşma, okuma ve yazma üzerine becerilerinizin geliştirilmesine odaklanılır. Özellikle dinleme ve konuşma dersleri için anadili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde yapılır.

Siz de İngilizce seviyenizi öğrenmek ve bu doğrultuda hızlı bir şekilde İngilizce seviyenizi yükseltmek istiyorsanız TEOL Dil Okulları’na ait şuberlerden bilgi alabilir ya da 0850 360 83 65 no’lu hattı arayabilirsiniz. Tüm şubelerimizde geçerli olan yabancı eğitim kampanyalarına ait detayları ilgili link aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.