fbpx

TEOL İngilizce Kursları ile Adım Adım İngilizce Öğrenin

Yaş ve eğitim durumu fark etmeksizin Türkiye genelinde onbinlerce kişi İngilizce öğrenmek ya da halihazırda sınırlı olan İngilizce bilgilerini geliştirmek istiyor. Ancak birçok kişi farklı yollar denemesine rağmen belirlediği sürede hedeflediği seviyeye ulaşamıyor. Bu yüzden biz de TEOL Dil Okulları olarak ‘Adım adım İngilizce nasıl öğrenilir?’ sorusundan yola çıkarak sizler için rehber niteliğinde bir blog yazısı hazırlamak istedik.

İngilizce Öğrenmek Zor mu?

Aslında bu soruya net bir yanıt vermek kolay değil, iyi bir site için önerebileceğimiz gibi, Simig. Nitekim İngilizce öğrenme zorluğu kişiden kişiye göre de değişebilmektedir. Ancak genel hatlarıyla değerlendirildiğinde, İngilizce öğrenmenin aynı anda hem kolay hem de zor olduğunu söyleyebiliriz. Doğru bir kurs seçimi yapanlar, programlı ve planlı bir şekilde çalışanlar, öğrendiklerini daha da geliştirmeye çalışanlar için İngilizce öğrenmek zor değil. Bununla birlikte yalnızca dönemsel olarak kopuk kopuk çalışan, doğru kurs seçimi yapmayan, çalışmalarını belli bir program dahilinde yürütmeyen kişiler için İngilizce öğrenmek çok zor olabilir.

Adım Adım İngilizce Öğrenmek İçin Sabırlı ve Planlı Olmak Gerekir

Yazımızın bir önceki bölümünde de belirttiğimiz üzere ‘İngilizce öğrenmek kolay mı?’ sorusunun yanıtını olumlu vermek sizin elinizde. Bunun için şimdi sizlere genel hatları ile İngilizce öğrenme tüyoları sunacağız. Bunlara uymanız halinde İngilizce seviyenizin giderek yükselmesinin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. İşte başlıca İngilizce öğrenme yolları:

● İngilizce öğrenme sürecinizde düzenli bir yardımcınız, rehberiniz mutlaka olmalıdır. Bu doğrultuda doğru bir İngilizce kursu seçimi, hem verimli bir şekilde hem de daha hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlayacaktır.

● İngilizce öğrenilen kaynakların yeterliliği bir başka önemli konudur. Öte yandan bu konu kaliteli İngilizce dil kursu seçimi ile bağlantılıdır. Nitekim ders materyallerinin kalitesi, İngilizce kursunun kalitesi ile bağlantılı olacaktır.

● Seçtiğiniz İngilizce kursunda derslere düzenli olarak katılım göstermeniz çok önemlidir. Bununla birlikte İngilizce kursunun size sağladığı ek faydalardan da yararlanmalısınız.

● Tüm bunlarla birlikte yalnızca İngilizce kursuna gidip gelmek yeterli olmayacaktır. Düzenli olarak hem dersler esnasında öğrendiklerinizi evde de tekrarlamalı, hem de halihazırda bildiğiniz bilgilere yeni bilgiler eklemelisiniz. Sizin de çaba göstermeniz İngilizce öğrenmenizde büyük bir rol oynuyor.

● İngilizce kursunun dışında kendi çalışmalarınızda zamanla size kolay gelebilecek İngilizce öğrenme teknikleri geliştirebilir ve bunları uygulayabilirsiniz.

● Bu şekilde ilerlemeniz ve bunu plan ve program çerçevesinde yapmanız size adım adım İngilizce öğrenme yolunda büyük avantaj sağlayacaktır. Doğru seçimler, sabır ve plan ile beklediğinizden bile daha hızlı İngilizce öğrenebilirsiniz.

Bu noktada ‘İngilizce öğrenmek ne kadar sürer?’ sorusunun yanıtını aslında siz kendiniz şekillendirmiş oluyorsunuz. Doğru İngilizce öğrenme metotları ile İngilizce öğrenme aşamalarını birbiri ardına geçebilir ve nihai amacınıza ulaşabilirsiniz.

TEOL İngilizce Dil Kurslarının İngilizce Öğrenmek İsteyenler İçin Sundukları

‘Adım adım İngilizce öğrenmek istiyorum’ diyenler için belli başlı İngilizce öğrenme ipuçları sunduk. Yazımızın bu bölümünde ise İngilizce dil kursu arayışı içerisinde olanlar için TEOL Dil Okulları’nın sunduğu İngilizce eğitimin kapsamından bahsedeceğiz.

● Geniş kapsamlı seviye tespit sınavı ile başlanır. Böylelikle öğrencinin seviyesinden düşük ya da fazla bir kurda eğitime başlamasının önüne geçilir.

● Avrupa Birliği Akademik Standartları’na uygun olarak geliştirilen 5 kurluk sistem uygulanmaktadır.

● Dersler ‘İletişimsel dil öğretim metodu’ ile öğrenci odaklı işlenir.

● Alanında uzman, CELTA sertifikalı öğretmenler tarafından eğitim verilir. İngiltere, ABD, Avustralya gibi ana dili İngilizce olan ülkelerden İngilizce öğretmenleri konuşma derslerine katılır.

● TEOL İngilizce dil kurslarında en iyi süre, en iyi seviye ve en iyi fiyat garantisi sunulur.

● Müfredat, Cambridge Üniversitesi’nin materyallerinden oluşturulur.

● Her bir sınıfta 4-12 arasında öğrenci yer alır. Böylelikle İngilizce öğretmenleri her öğrenci ile bire bir ilgilenme fırsatı elde eder.

● Kur sonunda gerekli yeterlilik sağlanmaması durumunda, öğrencinin devamlılık durumuna da bağlı olarak aynı kur yeniden ücretsiz olarak sunulur.

● TEOL Dil Okulları Türkiye genelindeki 17 şubesi ile milyonlarca öğrenci için kolayca ulaşılabilir bir noktada yer alır.

● İngilizce kursunun TEOL Dil Okulları bünyesinde tamamlanmasının ardından öğrencilere TEOL’ün Londra’daki şubesinde öğrendiklerini pekiştirme fırsatı verilir.

Adım adım İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik TEOL Dil Okulları olarak hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de İngilizce kursu arayışı içerisindeyseniz, TEOL Dil Okulları’nın sizler için sunduğu diğer avantajları öğrenmek ve diğer sormak istedikleriniz için bizlerle 0850 360 83 65 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz de yukarıdaki link üzerinden form doldurabilirsiniz.