fbpx

TEOL Yabancı Dil Okulu Eğitim Sistemi

Eğitim Sistemimiz

Uluslararası Sertifika ve Sınavlar

Kurumumuzda  , Sınavlarına yönelik programlar uygulanmaktadır. Bu sınavlara yönelik eğitim alan öğrencilerimiz girdikleri sınavlarda başarılı olmakta( istedikleri notu almakta), başarısız oldukları takdirde ise ücretsiz tekrar hakkı kazanmaktadırlar.  ve TOEFL sınavlarının YÖK tarafından YDS ile eşdeğerliklerinin kabul edilmesiyle bu sınavlar günümüzde daha popüler hale gelmiştir.

Akıllı Tahta

Sınıflarda kullandığımız Promethean Akıllı tahtalar, dijital animasyonel eğitimin öğrenmede en üst düzey verimlilikle kullanılmasına yardımcı oluyor. Bu tahtalarla beraber sınıflarda interneti, videoları,  belgeleri ve flash uygulamalarını birer öğretim materyaline çevirmek çok kolay. Ayrıca eğitimi eğlenceli kılan akıllı tahtalar sayesinde öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sunumları sınıfta kullanabiliyoruz.  Öğrenciler tahtadaki çalışmaları kalem ya da klavye yoluyla yaparak hem öğretime katılıyorlar hem de daha kalıcı öğreniyorlar.

İnteraktif Animasyonel Sistem

 

Sınıf içerisinde birden fazla duyuya hitap edebiliyor, herkesin öğrenme şekline uygun bir şekilde eğitim verebiliyoruz. Dersleri ilgi çekici kılmayı hedefleyen interaktif uygulamalar da öğrenciyi öğrenme sürecine dahil ederek eğitimin daha faydalı ve etkili olmasını sağlamakta. İnternet üzerinden izlenen videoların üzerinde dahi oynama yapılabilmesi, öğrenme çeşitliliği açısından seçenek sayısını, dolayısıyla farklı öğrenme türlerine hitap etme yetisini en üst düzeye çıkarma hedefine yönelik yapılan çalışmalara sadece bir örnektir. Ders içerisinde bir dil öğrenirken sahip olunması gereken temel 4 becerinin, yani Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma her birine zaman ayırarak öğrenciyi hedef dilde her anlamda iletişim kurabilecek düzeye getirmek hedeflenir.

Öğrencilere ödev ya da ev çalışması yapabilmeleri için dijital kaynaklar sunulur. Burada amaç öğrenciler derste değilken bile öğrenmelerine katkı sağlamak ya da pekiştirme yapabilmelerine olanak vermektir. Bu kaynakların da ilgi çekici ve eğitim-öğretimi destekler ya tamamlayıcı nitelikte olması tam bir öğrenme oluşabilmesi için gerekli öğelerden biridir. 

Sistemli Rapor Ve Takip (LMS)

LMS (Learning Management System) programı yardımıyla öğrencilerimizi sadece fiziki olarak sınıfta değil aynı zamanda internet üzerinden oluşturduğumuz sınıflarda da düzenli takip edebiliyoruz. Bu çevrimiçi program yardımıyla öğrencilere ödev gönderme, mesaj yollama, öğrencilerin ödevlerini kontrol edebilme ya da dosya veya link paylaşımı mümkün. Öğretmeni aynı zamanda “coach” olarak da gören öğrenciler, onlarla daha yakından iletişim kurma imkanına sahipler

Başarı Garantisi

Kurumumuzda derslere katılım ve ödev yapma oranları dikkate alınarak ücretsiz kur tekrarı yapılmaktadır. Eğer düzenli bir şekilde derslere gelir ve sınıf içi katılım göstererek verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yaparsanız, kur sonu yapılan sınavda başarısız olsanız dahi aynı kuru ücretsiz olarak tekrar etme hakkı kazanırsınız.

Web Dershane ve Online Eğitim

Öğrencilerimiz bütün derslere internet üzerinden dizüstü, tablet bilgisayarlarıyla ya da akıllı telefonlarıyla katılabilmektedirler. Öğrenciler tahtada görüntülenen her şeyi görebilir ve sınıftaki her şeyi duyabilirler. Buna ek olarak sınıftakiler de uzaktan bağlananları duyabilirler. Ayrıca öğretmenin kontrolünde derse uzaktan bağlanan kişiler fare ve klavyenin kontrolünü alıp, ders işlenirken alıştırmaları çözebilir ve derse katılabilirler. Derslerde kaydedilen videolar seviyelere göre sınıflandırılıp internet sitesinden yayınlanmaktadır. Böylece kuruma gelmeden de ders videolarını izleme imkanına sahipsiniz.

Şehirler Arası Geçiş

TEOL Dil Eğitim Merkezleri’nin herhangi bir şubesinden eğitim almakta iken şehir değiştirmek durumunda kalırsanız, eğer bulunduğunuz şehirde TEOL şubesi varsa eğitiminize burada devam edebilirsiniz. Bunun yanında derslere internet üzerinden bağlanmayı da tercih edebilirsiniz

Ücretsiz Ders Kaydı, Ek Ders ve Telafi Dersleri

TEOL Yabancı Dil Okulları’nda ek ders ve telafi dersleri tamamen ücretsizdir. Derse gelemediğinizde, o günkü konuyu çok iyi kavrayamadığınızda ya da öğretmeninizin raporu doğrultusunda web sitemizdeki formu doldurarak ek ders talebinde bulunabilirsiniz. Ek ders almadan önce - her ders kayıt altına alındığı için- öğretmeninizden derse ait videoyu temin edebilirsiniz.

Dil Okulu

‘’TEOL  ile  ile istediginiz dili konusuldugu ülkede pekiştirebilirsiniz.”Günümüzde Türkiye’de ve hatta dünyada ana dile ek olarak yabancı dil bilen insan sayısı hızla artmaktadır. Bu yüzden artık bir yabancı dil bilmek değil en az yabancı dili çok iyi konuşabilmek önemli hale gelmiştir.  size bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır.